Na Wspólnej – Problemy z młodym nauczycielem, podejrzenia Weroniki, narkoman i nazista – streszczenia odcinków

Premiera od 27 marca 2017.
Streszczenia odcinków 2449-2552.

2449

Dziś ślub Maksa i Ilony! Kinga i Iza pomagają Zdybickiej przygotować się do uroczystości. Szczęśliwy Maks przekazuje kupione obrączki świadkowi, Michałowi. Jednak – tuż przed wyjazdem do USC – Ilona zaczyna się gorzej czuć… Weronika przypadkiem widzi Darka wysiadającego z samochodu z Anetą. Ich zachowanie wskazuje na to, że tę parę coś łączy. Po południu Roztocka jedzie odwiedzić Agnieszkę, zamkniętą w ośrodku terapeutycznym. Czy powie przyjaciółce o swoich podejrzeniach? Do Marcina – młodego nauczyciela fizyki – podbiega uczeń i… uderza go pięścią w twarz! Okazuje się, że jest to Olek, chłopak Doroty. Całą sytuację widzi Danka – próbuje się dowiedzieć co się stało. Tłumaczenia nauczyciela i ucznia pozostawiają wiele do życzenia.

2550

Ostrowski dowiaduje się, że nowa dyrektorka szpitala odwołała operację jednego z pacjentów. Ordynator robi Kolendzie awanturę, ale ta pozostaje nieugięta. Roztrzęsiony Ostrowski wychodzi ze szpitala, wsiada do samochodu i potrąca przejeżdżającego rowerzystę! Tymczasem Ewa znajduje w marynarce ukochanego leki psychotropowe! Danka pyta Olka, dlaczego tak naprawdę pobił nauczyciela fizyki. Chłopak jednak nie chce nic powiedzieć. Kiedy wychodzi z gabinetu Zimińskiej, podchodzi do niego Dorota, jego dziewczyna. Pyta, czy jej nie wydał… Roman radzi Mikołajowi i Nicole, żeby powalczyli o zapis w umowie, gwarantujący im zwrot zaliczki na kupno domu. Bardzo nie podoba się to deweloperowi… Leśniewscy znajdują też kupca na mieszkanie Honoraty – ale pod warunkiem, że natychmiast się wyprowadzą. Czy zdecydują się na ten krok?

2551

Tomek coraz bardziej przesiąka ideologią nazistowską. Ziębowie załamują ręce słysząc, co ich podopieczny opowiada. Po południu młody Nowak przechodzi chrzest bojowy – bierze udział w pierwszej poważnej akcji Mateusza i jego grupy! Danuta wzywa Dorotę – pyta, czy została zgwałcona przez nauczyciela fizyki. Dziewczyna stanowczo zaprzecza! Potwierdza jednak, że była u Węgrzyckiego w domu… Zimińska postanawia przeprowadzić konfrontację! Julka zaczyna się domyślać, że Elżbieta jest w ciąży. Igor postanawia przeprowadzić poważną rozmowę z córką i powiedzieć jej, że będzie miała rodzeństwo. Jak zareaguje Julka?

2552
Zosia – opiekunka Michalinki – kłóci się z matką, która nie chce, żeby córka dalej pracowała u Bergów. Zdenerwowana Zosia oświadcza, że nie zrezygnuje z tej pracy – matka nie może jej zabronić widywać własnego ojca! Ostrowskiego budzi telefon Kamila – zaniepokojony Hoffer pyta, dlaczego nie ma go jeszcze w szpitalu. Ordynator orientuje się, że przespał noc na podłodze w łazience a obok niego leżą rozsypane leki psychotropowe… Po południu w szpitalu zjawia się zdenerwowana Ewa – wykrzykuje Ostrowskiemu, że jest narkomanem! W szkole Zimińskiej zjawia się policja – przesłuchuje Węgrzyckiego. Młody nauczyciel fizyki absolutnie zaprzecza – nie zgwałcił uczennicy! W pokoju obok przesłuchiwana jest Dorota, ale dziewczyna nie chce nic powiedzieć. Co tak naprawdę stało się w mieszkaniu nauczyciela?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *