Na Wspólnej – Roman odkrywa prawdę, Damian chce się żenić, a Ula cierpi – streszczenia odcinków

Premiera od 1 grudnia 2014.
Poniżej streszczenia kolejnych odcinków Na Wspólnej.

ODCINEK 1979

Ula (Ania Niedźwiecka) cierpi, bo nie może widywać swoich rodziców. I być może już nigdy nie zobaczy Zuzy i Kamila… Dziewczynka uważa, że to przez nią – nie może sobie tego wybaczyć… Rozgoryczona, próbuje się ukarać – z całej siły uderza głową w ścianę. Nauczycielka znajduje ją zakrwawioną i nieprzytomną!

Cieślik (Waldemar Błaszczyk) dowiaduje się, że może uniknąć dopłat podatku jeśli się… ożeni! Damian natychmiast naświetla sprawę Monice (Sylwia Gliwa) – muszą się jak najszybciej pobrać! Monika wysłuchuje cierpliwie partnera po czym… rzuca mu w twarz PIT-ami!

Danka w szoku – w prasie ukazuje się kłamliwy artykuł szkalujący ją jako nauczyciela. Zimińska jest pewna, że stoi za tym Dyrektor – dochodzi między nimi do ostrej awantury! Szef grozi, że wyciągnie z zachowania Danki konsekwencje. Czy to koniec marzeń Zimińskiej o stanowisku dyrektora szkoły?

ODCINEK 1980

Kinga i Michał są w prokuraturze – mają zeznawać w sprawie Bialskiego (Piotr Nowak). Spotykają tam aresztowanego Marcina – ten krzyczy do Brzozowskich: dlaczego mu to robią? Michał zaczyna mieć wątpliwości, czy oskarżają właściwą osobę… Po południu Brzozowscy wyjmują ze skrzynki pocztowej kolejne fotografie z groźbami wobec Kingi!

Dominik (Mateusz Gąsiewski) znowu potrzebuje pieniędzy – ma randkę z Angeliką. Ponieważ opiekunowie odmawiają, chłopak chce się zapożyczyć u kolegów… Na domiar złego podczas randki Angelika widzi w sklepie wymarzone buty – Dominik obiecuje, że kupi je dla niej. Tylko skąd weźmie pieniądze?

Monika jest śmiertelnie obrażona na Damiana! Ziębowie ze wszystkich sił starają się zażegnać konflikt córki z narzeczonym. Ale Monika jest zawzięta – ślub z powodów ekonomicznych jej nie interesuje!

ODCINEK 1981

Łucja (Magdalena Łoś) mówi Danielowi, że lekarze chcą ją wypisać ze szpitala. Szczęśliwa dziewczyna wyraźnie liczy na coś więcej, niż tylko koleżeńską znajomość z Brzozowskim… Chłopak reaguje opryskliwie – czym mocno rani Łucję! Po południu Daniel nie wytrzymuje – mówi o wszystkim… Smolnemu (Łukasz Konopka). Czy dobrze robi?

Roman i Honorata (Aleksandra Konieczna) przyjeżdżają do Krówek. Leśniewska, będąc w sklepie, spotyka się z ostracyzmem miejscowych kobiet. Kiedy próbuje się dowiedzieć dlaczego jest tak traktowana, zostaje nazwana przez panie… burdel-mamą!

W szkole Danki ostry bunt! Uczniowie nie zgadzają się na zmiany wprowadzane przez Dyrektora. Zdesperowani uczniowie ogłaszają strajk! Danka próbuje interweniować, ale – po tym jak się wycofała się z konkursu na dyrektora – uczniowie w ogóle jej nie słuchają. Czują się przez nią porzuceni…

ODCINEK 1982

Daniel chce iść na policję i przyznać do potrącenia Łucji. Smolny każe mu to wybić sobie z głowy! Tłumaczy chłopakowi, że trafi do więzienia – a wtedy złamie życie nie tylko swoje, ale i swojej mamy! Krzysztof zaklina Daniela, żeby nigdy nie przyznał się do swojego występku…

Roman chce natychmiast wyrzucić ze swojego domu studentki-prostytutki! Żeby złapać dziewczyny na gorącym uczynku, pojawia się w Krówkach bez zapowiedzi. I udaje mu się! Roman triumfuje – do momentu gdy dziewczyny proponują mu… swoje usługi. I to po preferencyjnych cenach!

Dominik ma problem – nie może zdobyć kasy na buty dla Angeliki. A przecież na koncie Sławka (Mariusz Słupiński) leży jego pół miliona… W końcu chłopak decyduje się na desperacki krok – wykrada Dziedzicowi kartę bankomatową i sam wypłaca pieniądze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *