Na Wspólnej – Sąsiedzka wojna, nowy absztyfikant i gwiazda – streszczenia odcinków

Premiera od 7 listopada 2016.
Streszczenia 2372-2375.

2372

Zimińscy są przerażeni kiedy dowiadują się, co zrobiła młodsza córka. Danka dzwoni z dramatyczną wiadomością do Gosi, która właśnie planuje z Błażejem romantyczny wyjazd. Starsza Zimińska jest załamana – wie, że to przez nią jej siostra chciała się zabić. Wiktoria zaprasza Igora – okazuje się, że kobieta jest w domu sama i czeka na niego z obiadem. Dziękuje za wszystko, co dla niej zrobił. Nowak zachowuje służbowe relacje – chce pożegnać się po obiedzie. Igor, przechodząc przez hall, widzi Wiktorię w seksownej bieliźnie. Kobieta wcale się nie zasłania – śmiało patrzy mu w oczy… Kamil i Bogdan zapisują się na kurs salsy – do grupy swoich żon. Zuza i Joanna są zaskoczone. Na dodatek Hofferowa bardzo męczy się w tańcu ze swoim mężem… Na ratunek Zuzie przychodzi Karol – prosi Kamila do tańca!

2373

Szulcowie są załamani – lekarze nie potrafią im powiedzieć, czy Mania kiedykolwiek wyzdrowieje. Ordynują dziecku leki nie mając pewności, czy będą skuteczne… Wojtek jest rozdrażniony – wciąż nie wybaczył sobie tego, co stało się córce. Mania wyraźnie czuje ogromny lęk i zdenerwowanie rodziców. Wyznaje tacie, że boi się śmierci… Muszko jest zdenerwowany na Romana – żąda, by oddał przywłaszczoną piwnicę. Hoffer jest oburzony – wyrzuca Zdzisława za drzwi! Ten próbuje podburzyć przeciwko niemu lokatorów, ale wszyscy bronią Romana. W końcu Zdzisław znajduje sposób, żeby się zemścić – nasyła na Hoffera… straż miejską! Podczas pierwszego spotkania z aktorami i pracownikami teatru, Krzysztof przedstawia swój plan wyjścia z kryzysu. Ludzie są oburzeni – zarzucają Smolnemu, że kompletnie nie ma pojęcia, czym jest sztuka! Na domiar złego Krzysztof obraża najjaśniejszą gwiazdę swojego teatru!

2374

Norbert wybiera się z Patrycją na imprezę do jej przyjaciółki. Na przyjęciu Patrycja traktuje Norberta jak prywatnego chłopca do towarzystwa. Chwali się, że ma własnego chippendalesa i oczekuje, że… Norbert wystąpi przed jej koleżankami! Obiecuje, że zapłaci mu podwójną stawkę… Do Szulców przychodzą koleżanki Mani – dziewczynka jest bardzo szczęśliwa. Niestety, podczas zabawy Mania dostaje kolejnego ataku epilepsji. Przerażone dzieci alarmują rodziców. Mama dziewczynek jest wystraszona i – mimo, że atak szybko mija – ucieka ze swoimi dziećmi! Mani jest bardzo przykro… Agnieszka radzi Ewie, żeby nie zadręczała się porażką związku z Radkiem, tylko zatroszczyła się o własne szczęście. Tymczasem Ostrowski dowiaduje się od Kamila, że Ewa zerwała z Wichrowskim.

2375

Ola jest już po konsultacji psychiatrycznej – może wyjść ze szpitala. Lekarz radzi jednak Zimińskim, aby byli niezwykle czujni… Po powrocie do domu Ola prosi rodziców, żeby zaprosili Gosię. Czy chce wybaczyć siostrze? Matka radzi Weronice, żeby przestała ukrywać swój związek z Robertem. Roztocka obawia się jednak reakcji dzieci… I słusznie – podczas wspólnego pikniku z Robertem, Antosia nagle wybucha wielkim żalem i złością. Krzyczy, że mama bardzo szybko zapomniała o tacie! Panna Brwinowska – aktorka, którą obraził Smolny – definitywnie chce odejść z ich teatru. Gwiazda okazuje się rzeczywiście bardzo popularną osobą – Krzysztof musi znaleźć sposób, by ją przebłagać. Bez niej teatr „Znicz” zgaśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *