Na Wspólnej – Sąsiedzkie kłótnie, Ofelia i operacja plastyczna – streszczenia

Premiera od 14 listopada 2016.

2376

Doktor Ostrowski proponuje Ewie wspólny wyjazd do Wrocławia. Hofferowa odmawia – nie może z dnia na dzień rzucić swoich obowiązków. Arkowi jest wyraźnie przykro – chciał, żeby lepiej się poznali… Okazuje się jednak, że Ewie również na tym zależy. Zaprasza mężczyznę do siebie i… lądują w łóżku! Żaneta wraca do pracy – Mania zostaje pod opieką babci. Dziewczynka jest rozżalona, że wszyscy tak się nad nią trzęsą. Ziębowa tłumaczy wnuczce, że to chwilowe. Niestety, Mania ma kolejny atak epilepsji! Szulcowie są załamani. Tym bardziej, że neurolog przepisuje ich dziecku kolejny lek, nie wiedząc czy będzie skuteczny. Norbert ostro pije – znienawidził zawód tancerza po tym, jak potraktowała go Patrycja. Bruno namawia przyjaciela, żeby poszedł jednak na trening. Podczas niego pijany Norbert obraża trenera i cały zespół. Wylatuje z pracy… Teraz chce rozliczyć się z Patrycją!

2377

Pijany Błażej wpada do restauracji Zimińskich. Oświadcza Markowi, że Gosia go kocha… Zimiński wyrzuca go za drzwi. Po południu Gosia dostaje wiadomość od Błażeja, że ten jeszcze dziś wyjeżdża do Szczecina. Prosi ukochaną, żeby przyszła na dworzec – spotkać się po raz ostatni… Honorata i Janina bardzo chcą pogodzić swoich mężów. Kobiety inicjują wspólny podwieczorek. Roman w końcu podaje rękę na zgodę Zdzisławowi… Pokój jednak nie trwa długo. Hoffer dowiaduje się od jednej z sąsiadek, że to Muszko doniósł na niego straży miejskiej! Do Smolnych przychodzi delegacja z teatru. Zarzucają Krzysztofowi, że zwalniając pracowników, zostawia ich bez środków do życia! Smolny nie zamierza dyskutować… Niebawem zostaje wezwany do pracy w trybie pilnym – zespół teatru ogłosił strajk!

2378

Do Zuzy dzwoni instruktor salsy, Karol – umawia się z nią na omówienie koncepcji teledysku, w którym ma wystąpić Hofferowa. Odprowadzający do szkoły Ulę Kamil przypadkiem widzi, że przystojny instruktor wyraźnie adoruje jego żonę… Jest zazdrosny! I ma rację – podczas próby do teledysku Zuza zaczyna się wyraźnie zatracać w ramionach Karola… Darek wprowadza się do Agnieszki. Młody aplikant robi się bardzo pewny siebie – domaga się przejęcia sprawy, którą ma prowadzić Weronika. Agnieszka przekonuje przyjaciółkę, żeby się zgodziła. Roztocka jest wściekła – uważa, że Olszewska jest zaślepiona uczuciem. Prosi przyjaciółkę, żeby uważała na Darka… Bladym świtem Romana i Honoratę budzi ostry łoskot wiertarki zza ściany. Hoffer jest wściekły – ale Zdzisław, ze stoickim spokojem, stwierdza że cisza nocna kończy się o szóstej rano… Jakiś czas później Roman dowiaduje się, że Muszko zbiera podpisy mieszkańców – chce odebrać mu piwnicę! Hoffer nie wytrzymuje – wytacza naprawdę potężne działa!

2379

Agnieszka decyduje się na operację plastyczną! Wszystko dla Darka… Tymczasem przystojny aplikant traktuje jej kancelarię jak własną. Zza biurka Agnieszki udziela wywiadu radiu RMF. Przyłapuje go na tym Weronika! Malwina czeka na wychodzącego z treningu Bruna. Ten absolutnie nie chce z nią nawet rozmawiać. Malwina jednak tłumaczy chłopakowi, że człowiek który ostatnio mu groził to jej brat! Para jedzie nad jezioro, gdzie przeżywa chwile miłosnego uniesienia. Jednak koniec tej randki znowu jest bardzo mało romantyczny… Smolny zmaga się z problemami teatru „Znicz”. Gwiazda Brwinowska chce zagrać Ofelię – prosi Krzysztofa o protekcję u Dyrektora. Kiedy Smolny przystępuje do akcji, widzi w teatrze… zwolnioną inspicjentkę Hanię! Jest w wściekły… Czy widok chorej córki Hani go zmiękczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *