Na Wspólnej – streszczenia odcinków 1-4 wrzesień 2014

Na Wspólnej od 1 września. Zmiana godziny emisji na 20:10.
W pierwszym tygodniu – tragedia Smolnego, wyjazd Igora i Ziębowa na placu manewrowym.

Igor postanawia wyjechać z Polski. Redaktor naczelny proponuje mu Hiszpanię, gdzie może liczyć na pomoc córki szefa. Rodzice Magdy nie zgadzają się na wyjazd wnuczki. Dochodzi do awantury. Maria nie rezygnuje ze zdobycia prawa jazdy. Franek instaluje jej w komputerze program do nauki zasad ruchu drogowego. Podczas zajęć na placu manewrowym Ziębowa nie potrafi wykonać najprostszych manewrów, mimo to jest z siebie zadowolona. Ola przyjmuje zaproszenie Mariusza na spotkanie w jego mieszkaniu. Okłamuje rodziców, że będzie nocowała u Dagmary.

Smolny jest w złej formie psychicznej. W obecności Basi i Kuby zachowuje się agresywnie wobec przypadkowego mężczyzny. W domu Krzysztof mówi Brzozowskiej, że wcale mu na niej nie zależy. W odpowiedzi Basia wyprasza Smolnego z domu. Ludwika skarży się Agnieszce i Rafałowi, że mąż chciał ją pobić. Henryk zaprzecza. Przyjaciele stwierdzają, że stan Ludwiki się pogarsza. Igor wyjeżdża do Madrytu. Przy pożegnaniu Ewa ma łzy w oczach, gdyż nie wie, kiedy zobaczy syna i wnuczkę.

Basia bardzo przeżywa rozstanie z Krzysztofem. Umiera ojciec Smolnego. Wojtek robi wszystko, żeby uniknąć kolejnej lekcji z Marią. Udaje mu się namówić kolegę, żeby go zastąpił. Nowy instruktor jest przerażony, gdyż Ziębowa omal nie doprowadza do wypadku. Po zakończonej lekcji Maria oświadcza Wojtkowi, że nie życzy sobie żadnych zastępstw. Bogdan proponuje Joannie, by z nim zamieszkała. Uszczęśliwiona Budzyńska przyjmuje ofertę. Agnieszka informuje Bogdana, że najpewniej zostanie uniewinniony. Berg ma nadzieję, że wszystko co złe już za nim.

Bogdan jedzie do warsztatu Benka, który podobno chce odwołać obciążające go zeznania. Kiedy Berg przyjeżdża do kolegi, zastaje go nieprzytomnego, zalanego krwią. Wezwana przez Bogdana policja aresztuje go za brutalne pobicie. Ludwika mieszka u Rafała i Agnieszki. Wydaje się spokojniejsza. Niespodziewanie starsza pani zaczyna obrażać Olszewską. Agnieszka jest w szoku. Rafał stara się być wyrozumiały dla chorej matki. Smolny wraca do Basi. Brzozowska tłumaczy synom, że Krzysztof przeżył tragedię i należy mu współczuć.

Jedna odpowiedź do “Na Wspólnej – streszczenia odcinków 1-4 wrzesień 2014”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *