Premiera od 3 lipca 2017.
Streszczenia 2504-2507.

2504

Basia nie może pogodzić się z decyzją męża, który postanowił przyjąć posadę naczelnego w brukowcu “Viplotki”. Krzysztof obiecuje żonie, że zmieni to pismo. I rzeczywiście - już od pierwszego dnia Smolny robi w redakcji prawdziwą rewolucję, oporni zostają zwolnieni. Norbert widzi chłopaka Agaty z inną dziewczyną. Owczarek z pretensjami i agresją podchodzi do Staszka. Ten jednak nie zamierza ulegać - wyjaśnia, że Agata go rzuciła. Norbert jest uszczęśliwiony. Tymczasem Bruno z Malwiną i Jarek z Elizą wyjeżdżają wspólnie za miasto. Radosny wyjazd przeradza się w ostry konflikt. Była żona Ostrowskiego jest na niego zła - ma pretensje, że nie robi nic aby przyspieszyć przeszczep serca Oliwii. Arek nie chce jednak łamać przepisów. Iwona go przeprasza. Na osobności kobieta wyznaje Ewie, że zazdrości jej związku z Ostrowskim.

2505

Oliwia bardzo boi się śmierci. Prosi Ostrowskiego, żeby niczego przed nią nie ukrywał. Ordynator obiecuje, że zrobi wszystko, by ją uratować. Niestety, stan dziewczyny dramatycznie się zmienia - zaczyna się dusić. Po wczorajszej kłótni sytuacja wśród przyjaciół jest bardzo napięta. Złośliwy plan zamiany partnerów zostaje wprowadzony w życie. Eliza jedzie z Brunem na wycieczkę rowerową, a Jarek z Malwiną idą na spacer. To nie może skończyć się dobrze - zwłaszcza, że jedna z par zaczyna się całować. Włodek i Maria wracają z Paryża szalenie zakochani. Opowiadają dzieciom, jak bardzo są nierozłączni. Zięba jednak marzy o chwili samotności. Jeszcze nie wie, że żona chce razem z nim jeździć wszędzie, nawet na ryby.

2506

Kubicki coraz bardziej się załamuje. Przeraża go perspektywa spędzenia 10 lat za kratami. Postanawia wziąć sprawę w swoje ręce - jedzie do kolegi Rogalskiego. Próbuje go przekonać, żeby powiedział prawdę o bójce w pociągu. Olaf nie spodziewa się, że bandyta wykorzysta tę wizytę przeciwko niemu. Jest serce dla Oliwii - Ostrowski osobiście pobrał organ od dawcy i sam chce przeprowadzić tę operację. Tymczasem dyrektor Kolenda - wcześniej już zainteresowana zażyłymi relacjami Ostrowskiego z matką Oliwii - zaczyna sprawdzać nagłą decyzję ordynatora o przeszczepie. Leśniewski po raz kolejny wygrywa pokaźną sumę w pokera. Nieustannie ogrywani mężczyźni są coraz bardziej zdenerwowani. Tymczasem Roman i Honorata mają już dość kłamstw Mikołaja - ich wyrzuty przypadkiem słyszy Nicole. W ten sposób dowiaduje się, że jej mąż jest hazardzistą.

2507

Joachim i Balon próbują uśpić czujność Anastazji i podstępem zwabiają Tomka w pułapkę. Więzią go w piwnicy i maltretują. Joachim jest wyraźnie bardziej litościwy - żąda, by Nowak wyjechał i zostawił Anastazję. Balon jednak bezwzględnie chce śmierci zdrajcy. Tosia po szkole przychodzi do Hofferów. Pyta, o możliwość zamieszkania u nich - nie może porozumieć się z żoną ojca. Dziewczynka chce, żeby Kamil załatwił to z Kornackim. Hoffer jest zaniepokojony tą sytuacją, jednak Zuza uspokaja męża, że to tylko efekt burzy hormonów u nastolatki. Sandra i Michel mają dzisiaj swój pierwszy występ - zapraszają przyjaciół, którzy są poważnie skłóceni. Mają nadzieję, ze spotkanie poprawi sytuację. Niestety, to co wydarza się podczas koncertu tylko dolewa oliwy do ognia.