Na Wspólnej – Tortury, zamiana partnerów i operacja – streszczenia odcinków

Premiera od 3 lipca 2017.
Streszczenia 2504-2507.

2504

Basia nie może pogodzić się z decyzją męża, który postanowił przyjąć posadę naczelnego w brukowcu „Viplotki”. Krzysztof obiecuje żonie, że zmieni to pismo. I rzeczywiście – już od pierwszego dnia Smolny robi w redakcji prawdziwą rewolucję, oporni zostają zwolnieni. Norbert widzi chłopaka Agaty z inną dziewczyną. Owczarek z pretensjami i agresją podchodzi do Staszka. Ten jednak nie zamierza ulegać – wyjaśnia, że Agata go rzuciła. Norbert jest uszczęśliwiony. Tymczasem Bruno z Malwiną i Jarek z Elizą wyjeżdżają wspólnie za miasto. Radosny wyjazd przeradza się w ostry konflikt. Była żona Ostrowskiego jest na niego zła – ma pretensje, że nie robi nic aby przyspieszyć przeszczep serca Oliwii. Arek nie chce jednak łamać przepisów. Iwona go przeprasza. Na osobności kobieta wyznaje Ewie, że zazdrości jej związku z Ostrowskim.

2505

Oliwia bardzo boi się śmierci. Prosi Ostrowskiego, żeby niczego przed nią nie ukrywał. Ordynator obiecuje, że zrobi wszystko, by ją uratować. Niestety, stan dziewczyny dramatycznie się zmienia – zaczyna się dusić. Po wczorajszej kłótni sytuacja wśród przyjaciół jest bardzo napięta. Złośliwy plan zamiany partnerów zostaje wprowadzony w życie. Eliza jedzie z Brunem na wycieczkę rowerową, a Jarek z Malwiną idą na spacer. To nie może skończyć się dobrze – zwłaszcza, że jedna z par zaczyna się całować. Włodek i Maria wracają z Paryża szalenie zakochani. Opowiadają dzieciom, jak bardzo są nierozłączni. Zięba jednak marzy o chwili samotności. Jeszcze nie wie, że żona chce razem z nim jeździć wszędzie, nawet na ryby.

2506

Kubicki coraz bardziej się załamuje. Przeraża go perspektywa spędzenia 10 lat za kratami. Postanawia wziąć sprawę w swoje ręce – jedzie do kolegi Rogalskiego. Próbuje go przekonać, żeby powiedział prawdę o bójce w pociągu. Olaf nie spodziewa się, że bandyta wykorzysta tę wizytę przeciwko niemu. Jest serce dla Oliwii – Ostrowski osobiście pobrał organ od dawcy i sam chce przeprowadzić tę operację. Tymczasem dyrektor Kolenda – wcześniej już zainteresowana zażyłymi relacjami Ostrowskiego z matką Oliwii – zaczyna sprawdzać nagłą decyzję ordynatora o przeszczepie. Leśniewski po raz kolejny wygrywa pokaźną sumę w pokera. Nieustannie ogrywani mężczyźni są coraz bardziej zdenerwowani. Tymczasem Roman i Honorata mają już dość kłamstw Mikołaja – ich wyrzuty przypadkiem słyszy Nicole. W ten sposób dowiaduje się, że jej mąż jest hazardzistą.

2507

Joachim i Balon próbują uśpić czujność Anastazji i podstępem zwabiają Tomka w pułapkę. Więzią go w piwnicy i maltretują. Joachim jest wyraźnie bardziej litościwy – żąda, by Nowak wyjechał i zostawił Anastazję. Balon jednak bezwzględnie chce śmierci zdrajcy. Tosia po szkole przychodzi do Hofferów. Pyta, o możliwość zamieszkania u nich – nie może porozumieć się z żoną ojca. Dziewczynka chce, żeby Kamil załatwił to z Kornackim. Hoffer jest zaniepokojony tą sytuacją, jednak Zuza uspokaja męża, że to tylko efekt burzy hormonów u nastolatki. Sandra i Michel mają dzisiaj swój pierwszy występ – zapraszają przyjaciół, którzy są poważnie skłóceni. Mają nadzieję, ze spotkanie poprawi sytuację. Niestety, to co wydarza się podczas koncertu tylko dolewa oliwy do ognia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *