Na Wspólnej – wyjazd do Brukseli i pożegnanie z jednym z bohaterów – streszczenia

Co wydarzy się od 14 grudnia?

2188

Eliza i Jarek potwornie się awanturują. Młody Berg ma w końcu dość- wychodzi z mieszkania trzaskając drzwiami! Pyta tatę i Joannę, czy może u nich przenocować. Przyznaje, że rozstał się z Elizą. Bogdan radzi mu, żeby nie postępował zbyt pochopnie… Wieczorem do Jarka przychodzi Eliza- nie chce się już dłużej kłócić… Weronikę i Adama nachodzi Henryk Solski – pyta o żonę, która uciekła ze szpitala… Niebawem przestraszona kobieta przyjeżdża do Roztockich. Po poruszającej rozmowie z Solską, Adam spotyka się z jej mężem. Oznajmia mu, że jest pełnomocnikiem Klary i zamierza ją chronić przed nim. Solskiemu puszczają nerwy- grozi Adamowi, że go zniszczy! Michał poważnie rozmawia z Julią. Wyznaje kobiecie, że z Kingą nic go już nie łączy. Brzozowski prosi, żeby dali sobie szansę… Julia z dystansem podchodzi do jego słów. Jednak wieczorem spotykają się na kolacji. Po miłym spacerze eksploduje namiętność – Julia i Michał lądują w łóżku!

2189

Roztoccy przenoszą Klarę do domu Agnieszki, gdzie będzie całkowicie bezpieczna. Weronikę nachodzi Jerzy – wspólnik Adama. Radzi, by Roztocki nie mieszał się w sprawy Solskich. Ostrzega, że to może być dla nich niebezpieczne! Adam robi Jerzemu potężną awanturę, po której jego serce nie wytrzymuje… Traci przytomność! Monika od rana do nocy uczy męża angielskiego. Uważa, że Damian musi przyjąć intratną propozycję MSZ. Już nawet upatrzyła dla nich dom w Brukseli! Cieślik cały czas jest pełen wątpliwości… Za to Żaneta jest już pewna, że lada chwila zostanie zwolniona! Po powrocie z urlopu Olaf dowiaduje się, że szef zatrudnił na jego miejsce nowego trenera! Jest totalnie zaskoczony. Okazuje się, że nowy szkoleniowiec – Radek – ma wyższy poziom trenerski. Olaf jest załamany.

2190

Adam trafia na oddział Kamila. Badania wykazują, że Roztocki ma tętniaka aorty! Ostrowski chce go natychmiast operować. Adam prosi żonę, żeby przywiozła dzieci – chce je zobaczyć… Czy to będzie ich ostatnie spotkanie? Marta namówiła Olafa, żeby walczył o swoją pracę. Przecież też może zdobyć II poziom trenerski w crossficie! Ale do egzaminu pozostał tylko miesiąc… Na domiar złego, podczas zabawy z Ksawerym, Olaf poważnie uszkadza sobie bark! Bruno trenuje na rowerze. Nagle… zderza się z psem! Jego pani – miłośniczka swojego yorka – chce zapłacić za szkody. Bruno jednak nie myśli o swoich ranach – jest zauroczony piękną kobietą!

2191

Adam umiera podczas operacji. Weronika jest w strasznym stanie – dostaje od Kamila leki na uspokojenie. Basia chce zabrać ją do siebie, ale Roztocka się nie zgadza. Uważa, że musi wracać do dzieci i powiedzieć im o śmierci taty… Cieślikowie mają wyjechać z Polski za dwa miesiące. Monika wpłaca kaucję za dom w Brukseli. Wynajmuje też profesjonalną nauczycielkę angielskiego dla męża. Damiana jest coraz bardziej podirytowany całą sytuacją. Paulina wprowadza się do Romana i Honoraty. Po spotkaniu organizacyjnym w szkole, nowi znajomi zapraszają dziewczynę na wino. Kiedy Paulina długo nie wraca, Hoffer z narzeczoną bardzo się martwią. Zwłaszcza, że dzwoni zdenerwowany Wacek i pyta o córkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *