Na Wspólnej – Wyjazd, Komornik i młody dziennikarz – streszczenia odcinków

Premiera od 24 października 2016.
Streszczenia odcinków 2364-2367.

2364
Do baru Ziębów wpada komornik nakazem egzekucji mienia! Maria jest ogromnie zaskoczona. Okazuje się, że od czasu gdy skradziono jej dowód, mąż ukrywał przed nią wszelkie wezwania do spłaty zaciągniętych przez złodzieja kredytów. Komornik zaczyna wynosić ich dobytek – Ziębowie są przerażeni… Matka Smolnego znajduje Kubę śpiącego na swoim progu. Przeprowadza z chłopcem spokojną, mądrą rozmowę. Udaje jej się przekonać młodego Brzozowskiego, że każdy ma prawo do błędów – mama też. Basia nie kryje łez szczęścia, kiedy z Krzysztofem zabierają Kubę od Smolnej… Radek dowiaduje się, że już jutro wyjeżdża do Pakistanu. Ewa jest załamana – ukochany obiecał jej, że przed wyjazdem zrobi powtórne badania… Hofferowa przychodzi po wsparcie do Kamila i przypadkiem dowiaduje się, że Radka czeka operacja! Ewa wie już, że wyprawa ukochanego to samobójstwo… Stawia mu stanowcze ultimatum – ona albo góry!

2365
Tomek urządza ogródek plażowy na dziedzińcu – pomimo grabieżczej egzekucji komorniczej bar Ziębów działa! Maria jest pod wrażeniem ale wie, że lokal nie utrzyma się w formie kawiarni. Ziębowie pożyczają pieniądze od córki i chcą wykupić swoje sprzęty od komornika. Czeka ich przykra niespodzianka – całe wyposażenie baru zostało już sprzedane! Radek przychodzi do Ostrowskiego – jeśli on pozwoli na wyjazd w Himalaje, to Ewa również. Wichrowski słyszy jednak od ordynatora, że poważnie ryzykuje życiem! Mimo to Radek nie zmienia swoich planów – wyjeżdża. Na pożegnanie Ewa mówi mu, żeby nie wracał do niej! Nawet, jeśli przeżyje… Marta ma poprawić artykuł nowego kolegi, Adama. Konarska zderza się jednak z pychą i arogancją młodego dziennikarza, który ma gdzieś jej poprawki! Sprawa trafia do Igora – ten grozi dziennikarzowi zwolnieniem. Przerażony Adam przychodzi do Marty z bukietem – przeprasza i błaga o pomoc. W chwili gdy wręcza Konarskiej kwiaty, do domu wchodzi Olaf.

2366
Gosia zaskakuje mamę – chce zrezygnować z pracy. Planuje wyjechać do Wrocławia i tam ułożyć sobie życie od nowa. Zimińscy zamartwiają się – jeśli Gosia wyjedzie, już nigdy nie pogodzi się z Olą… Marek idzie do córki – chce przekonać ją do zmiany planów. Przed jej domem spotyka… Błażeja! Między mężczyznami dochodzi do szarpaniny! Oliwia zatrudnia nową asystentkę na miejsce Elizy. Cielecka żąda od szefowej wyjaśnień i… wywiązuje się totalna awantura! W końcu Oliwia wykrzykuje Elizie, że wylatuje z pracy. Dziewczyna chce wiedzieć, jaki będzie powód wymówienia – czyżby… romans z chłopakiem szefowej?! Agnieszka widzi jak jej ukochany uwodzi młodą dziewczynę. Olszewska traci panowanie nad sobą! Darek niewiele sobie z tego robi, bo ma poważniejsze sprawy na głowie – znalazł sposób jak zdobyć zaufanie biznesmena Olczyka.

2367
Komornik konfiskuje Marii kolejne mienie – auto Cieślika! Damian – wracający z delegacji – natychmiast interweniuje! Cieślik w ostrych słowach uświadamia nieuczciwemu komornikowi, że złamał wszystkie przepisy kodeksu etyki zawodowej! I odpowie za to! Szefowa wzywa Elizę do biura – przyjechał prezes Koskinen i chce się widzieć z Cielecką. Oliwia jest zszokowana ich przyjacielską relacją i przerażona, kiedy prezes prosi Elizę o ocenę nowej szefowej! Tymczasem Norbert coraz gorzej czuje się w roli utrzymanka Patrycji… Ewa otrzymuje przypomnienie ze szpitala, że Radek ma mieć za dwa dni operację. Hofferowa przyjeżdża do Ostrowskiego i tłumaczy, że Wichrowski wyjechał w Himalaje. Ordynator jest wściekły na Ewę – jak mogła na to pozwolić? Kobieta – oburzona zachowaniem lekarza – wychodzi. Kilka godzin później Ostrowski staje w drzwiach jej mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *