Oczywiście subiektywnie. Nie tylko pod wpływem Waszych pytań w wątku - gdzie kupić serialowe ciuchy. Ładnie ubranych bohaterów widywaliśmy już dużo wcześniej i właściwie w różnych gatunkach seriali. Moda niejedno ma imię.
TOP 10 poniżej. Jeśli macie swoje propozycje - zapraszam do komentowania. Wybierzemy kandydatów do sondy.

Miejsce 10 - Wiki - Prosto w serce

Aż dwie postacie z tego serialu wylądowały na mojej liście. Ale trudno nie docenić stylu młodszej siostry Sagowskich. Świetne sukienki, a przede wszystkim dodatki. Torebki, buty, kolczyki itp. Modnie, dziewczęco ale jednocześnie bardzo elegancko. Kilkadziesiąt rzeczy z jej garderoby każda z nas chciałaby mieć u siebie.

Miejsce 9. - Monika - Julia

Dopiero kilkadziesiąt odcinków za nami ale już wiadomo, że Monika to kobieta z klasą, która wie co w “modzie piszczy”. Płaszczyki, bluzki, torebki, które podobają się wszystkim. Nawet w zwykłym, białym fartuszku prezentuje się rewelacyjnie.

Miejsce 8. - Violetta - BrzydUla

Przede wszystkim ta postać znalazła się tutaj za cały koloryt i ukochanie mody, ponieważ jej zestawy często się powtarzały. Ale z pensji sekretarki nie da się kupić kilkudziesięciu płaszczy, bluzeczek i spodni. Doceniam BrzydUlę właśnie za to, że nie zmieniali garderoby pracownic w każdym odcinku. W zasadzie nikogo nie stać na jednorazowe ubrania i dodatki. Może inaczej :) Na takie rzeczy stać tylko najbogatszych. A do nich z pewnością nie należą szeregowe pracownice firm. Mimo wszystko Violetta zawsze wyglądała nienagannie.

Miejsce 7 - Frania - Niania

Zazwyczaj w obcisłych ciuchach, które podkreślają figurę. Ale bardzo często modnie, a przede wszystkim kolorowo. Momentami zbyt wyuzdana i kiczowata ale nawet cekiny wyglądały na niej rewelacyjnie. Nie wszystkim pasuje taki styl ale akurat Frania i jej cały anturaż to bardzo ciekawy dodatek do serialu.

Miejsce 6 - Klarysa - Janosik

Niezapomniana Anna Dymna. Uroda to jedno ale strojne suknie i nakrycia głowy to drugie. Hrabianka zawsze prezentowała się zjawiskowo. Zdecydowanie to nie nasz styl i nie każda z nas chciałaby mieć w swojej garderobie podobne stroje. Ale Klarysa zasłużyła na wysokie miejsce w rankingu.

Miejsce 5 - Julia - Rezydencja.

To, że bohaterka sama pracowała nad kolekcją i miała projektantów dużo wyjaśnia. Właścicielka domu mody nie może wyglądać jak kucharka (chociaż kucharki też wyglądają zjawiskowo - patrz Przepis na życie). Świetne, pomysłowe kreacje, które ciężko znaleźć w “sieciówkach”. Najczęściej podkreślające atuty bohaterki - czyli niesamowite nogi. Wysokie buty, mnóstwo dodatków. Sam smak!

Miejsce 4 - Magda - Magda M.

W pierwszym sezonie była zupełnym zjawiskiem. Ciuchy tylko w kolorach biel-czerń, które wyglądały genialnie na bohaterce. Miejsce przede wszystkim za to, że serialowa postać przełamała stereotyp pani prawnik w szarym garniturku. I teraz jeszcze krótko o grochach, które stały się kultowe. Kropki były i będą modne - tylko zależy z czym je się połączy. Ciekawe kroje marynarek, białe spodnie i dużo pomysłów. Inspiruje do dzisiaj.

Miejsce 3 - Danka - W Labiryncie


To wykopalisko sprzed lat, które z pewnością obecnie zostałoby wyszydzone i okrutnie obśmiane. Trwała i poduszki na ramionach. Ale w czasach serialu “W Labiryncie” nikt nie dziwił się Adasiowi, który zachwycił się tą piękną kobietą. Sama pamiętam, że w domu głośno rozmawiało się o “rozporkach” i aplikacjach, które Danka prezentowała w serialu. Sama przygotowywała pokaz mody, więc wiedziała o co chodzi. Cudowny, kolorowy świat, kiedy w Polsce wszystko było w kolorze granatowym.
Ta postać tworzyła trendy w modzie ale cały czas nam powtarzano, że ma bogatego męża, który ją sponsoruje.

Miejsce 2. Hrabina Koniecpolska - Kariera Nikodema Dyzmy

To dopiero strojnisia. Te “kapelutki” i inne nakrycia głowy, połączone z nienagannymi ubraniami dobranymi pod każdą okazję. Inaczej hrabina wyglądała, kiedy wybierała się na wycieczkę samochodem, zupełnie inaczej podczas zwyczajnej rozmowy, a już zachwycała na bankietach i rautach.

Miejsce 1. - Konstancja - Prosto w serce


Bogata miłośniczka mody, którą bardzo ciężko będzie pokonać. Z uwagi na pieniądze, które posiadała codziennie zachwycała nowymi strojami, dodatkami (w szczególności torebki) i butami.
Ilość zestawów ubraniowych zachwyca. Przy okazji prezentowała klasę i szyk, której mogą jej pozazdrościć polskie celebrytki.

* Specjalne wyróżnienie. Bo jakoś tak wyszło, że to kobiety zdominowały moje podsumowanie. Zdecydowanie w kategorii serial na wyróżnienie zasłużył Karol Strasburger - za rolę w Noce i dnie. Nienaganna biała marynarka i spodnie + romantyczny gest.