Najlepsza sprawa w Prawie Agaty 3 – głosowanie FINAŁOWE [SONDA]

5 spraw, 5 przypadków i 5 możliwości aby oddać swój głos.
Sonda trwa do wtorku do godziny 18:00 (w tym samym dniu zobaczymy nowe odcinki Prawa Agaty).
Która sprawa z poprzedniego sezonu jest Waszą ulubioną?
Głosujemy 🙂

n

{democracy:445}

Wszystkie streszczenia spraw poniżej 🙂
Alpinista

Dębski prowadzi sprawę alpinisty Szymona R., któremu został postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci przyjaciela podczas wyprawy w góry. Mężczyzna okazuje się trudnym klientem.

Ubezwłasnowolnienie dziadka

Agata prowadzi sprawę 83-letniego Lucjana Z. przeciw wnuczce, która wystąpiła do Sądu z wnioskiem o ubezwłasnowolnienie dziadka. Według opinii psychiatry, Lucjan Z. cierpi na paranoję i demencję, nie potrafi odpowiednio zadbać o siebie ani podejmować racjonalnych decyzji. Staruszek twierdzi, że nikt nie powinien odbierać mu prawa do godnej starości.

Morderstwo bezdomnego

Agata, Dorota i Dębski pracują pod szyldem “Bitner i Wolski”. Mec. Przybysz prowadzi sprawę biznesmena Kowalskiego oskarżonego o morderstwo bezdomnego. Sprawa od początku wydaje się być wygrana, jednak Agata najchętniej zrzekłaby się reprezentowania mężczyzny, który zachowuje się względem niej grubiańsko. Niestety pani mecenas nie może wycofać się z obrony, ponieważ Kowalski jest znajomym – Bitnera, który daje Agacie do zrozumienia, że jeśli zrezygnuje, ucierpią na tym jej najbliżsi współpracownicy. Oskarżycielem w sprawie okazuje się być mec. Okońska.

Obrona niesłusznie skazanego

Do kancelarii zgłasza się rodzeństwo Olga i Michał Rasiakowie. Pragną powrócić do sprawy morderstwa dwóch studentek sprzed czternastu lat. Obawiają się, że odbywający karę dożywocia obecnie 36-letni mężczyzna został skazany niesłusznie. Wychodzi na jaw, że ojciec Rasiaków, który wskazał chłopaka jako domniemanego sprawcę, nie był do końca pewny jego winy, a prokurator prowadzący sprawę stosował techniki przymuszania świadków do zeznań.

Renta ZUS

Agata w Bydgoszczy spotyka się ze znajomą Zofii – Krystyną Michnacką. ZUS wytoczył jej matce Helenie sprawę, chcąc wycofania renty oraz zwrotu “nienależnie pobieranych świadczeń”. Pełnomocnik ZUS twierdzi, że kobieta symuluje chorobę. Była widziana kilka razy w kinie bez wózka, trzymała się prosto i szła szybkim krokiem. Potwierdza to również bileter. Agata nie odpuszcza, sama postanawia sprawdzić kim jest osoba widywana w kinie.

Jedna odpowiedź do “Najlepsza sprawa w Prawie Agaty 3 – głosowanie FINAŁOWE [SONDA]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *