Najlepsza sprawa w Prawie Agaty 3 – III grupa [SONDA]

Kolejne sprawy, którymi w ubiegłym sezonie zajmowała się Kancelaria.
Zagłosujcie na Waszą ulubioną.

Nieuzasadnione użycie broni

Trwa proces policjantki, oskarżonej o nieuzasadnione użycie na służbie broni palnej, czynną napaść na funkcjonariusza policji i usiłowanie morderstwa. Przeciw niej zeznaje starszy sierżant Tomala, który twierdzi, że strzeliła do niego celowo. Agata postanawia spotkać się z komisarzem Majewskim, który daje do zrozumienia, że nikt nie lubi Moniki, dlatego nietrudno będzie namówić policjantów do zeznań przeciwko niej.

Obrona prezesa firmy budowlanej

Agata prowadzi sprawę Janusza G., prezesa firmy budowlanej pozwanego za niedotrzymanie terminu wykonania prac. Mecenas Tuliński precyzyjnie argumentuje kolejne dowody świadczące o winie pozwanego. W toku sprawy okazuje się, że Janusz G. zataił przed Agatą pewne istotne dla sprawy szczegóły, wobec których ich aktualna linia obrony jest nieskuteczna.

Opiekun przedszkolny

Agata jest obrońcą Michała Bielańskiego, wychowawcy w przedszkolu zwolnionego z pracy z powodu spóźnień oraz opuszczania dyżurów. Czerska jest oskarżycielem w sprawie. Agata prosi o pomoc Dębskiego. Mężczyzna idzie do przedszkola, gdzie nagrywa fragment rozmowy z dyrektorką, która przyznaje, że rodzice wolą, gdy ich dziećmi opiekują się kobiety.

Obrona niesłusznie skazanego

Do kancelarii zgłasza się rodzeństwo Olga i Michał Rasiakowie. Pragną powrócić do sprawy morderstwa dwóch studentek sprzed czternastu lat. Obawiają się, że odbywający karę dożywocia obecnie 36-letni mężczyzna został skazany niesłusznie. Wychodzi na jaw, że ojciec Rasiaków, który wskazał chłopaka jako domniemanego sprawcę, nie był do końca pewny jego winy, a prokurator prowadzący sprawę stosował techniki przymuszania świadków do zeznań.

n

{democracy:412}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *