Najlepsza sprawa w Prawie Agaty 3 – IV grupa [SONDA]

Która sprawa trzeciego sezonu jest Waszą ulubioną?
Zapraszam do głosowania.

Młoda tancerka


Agata prowadzi sprawę Jerzego Czerwińskiego, który chce pozwać wydawnictwo za artykuł szkalujący jego 17-letnią córkę. Artykuł w gazecie ukazał się w czasie, gdy dziewczyna brała udział w telewizyjnym Show tanecznym. Mężczyzna twierdzi, że jego córka została w publikacji zniesławiona, co doprowadziło do podjęcia przez nią próby samobójczej.

Unieważnienie testamentu


Dębski i Dorota prowadzą sprawę 40-letniej Wiktorii Drozd, której brat wystąpił do Sądu o unieważnienie testamentu. Matka rodzeństwa, Janina, zapisała córce cały majątek, wydziedziczając syna Seweryna. Ukarała go w ten sposób za okres wielu lat, gdy mężczyzna nie utrzymywał z nią kontaktu. Sprawę komplikuje fakt, że Wiktoria nie jest biologicznym dzieckiem Janiny.

Ubezwłasnowolnienie dziadka


Agata prowadzi sprawę 83-letniego Lucjana Z. przeciw wnuczce, która wystąpiła do Sądu z wnioskiem o ubezwłasnowolnienie dziadka. Według opinii psychiatry, Lucjan Z. cierpi na paranoję i demencję, nie potrafi odpowiednio zadbać o siebie ani podejmować racjonalnych decyzji. Staruszek twierdzi, że nikt nie powinien odbierać mu prawa do godnej starości.

Zabójstwo matki


Agata prowadzi sprawę Kariny P. podejrzanej o zabójstwo matki, która w wyniku groźnego wypadku pozostawała w śpiączce przez okres pięciu lat. Oskarżona w oczekiwaniu na rozprawę przebywa zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Siostra denatki twierdzi, że Karina P. zabiła matkę dla pieniędzy, a teraz, aby zmniejszyć wymiar kary, udaje wariatkę.

n

{democracy:419}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *