Z uwagi na spore zagęszczenie polskich seriali kryminalnych starałam się wybrać maksymalnie po dwóch przedstawicieli z jednego serialu, pamiętając o tym, żeby byli jak najbardziej charakterystyczni.
Tym razem policjanci zmierzą się w czterech grupach. Z każdej przejdzie po dwóch o największej liczbie głosów.
Zapraszam do zabawy!

Marek Brodecki - Kryminalni

Policjant wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej w Warszawie. Większość czasu tropi bandytów, stara się jednak odbudować relacje z synkiem, coś łączy go też z Basią. Perypetie miłosne splatają się z zawodowymi. Mimo, że został ochroniarzem oczywiste było, że praca w policji jest dla niego sensem życia.

Ryszard Frotecki - Złotopolscy


Policjant z zacięciem. Początkowo ścigał przestępców na rowerze, obecnie dysponuje samochodem. Zakochany mąż Joanny. Wieczny maminsynek. Stara się być uczciwy, jednak często ulega ludziom.

Igor “Szajba” Szajbiński - Fala Zbrodni


Nerwowy i impulsywny. Aby ratować kolegów nie boi się narazić życia. Ma syna, który też zostanie porwany. Nie może ułożyć sobie życia prywatnego. Wplątany w setki intryg, z których cudem udaje mu się wyjść bez kuli w głowie.

Stasiek - Ranczo


Policjant na usługach wójta. Bierze odpowiedzialność Za swojego zwierzchnika,
któremu nie raz pomaga wyjść z kłopotów. Na siebie przyjmuje też jego niedoszłą kochankę, która później staje mu się bardzo bliska. Ściga złodziei i konstruktorów maszyn latających. Jak trzeba postawi wino.

Eryk Lemański - Nowa


Laborant, który zna się na informatyce, chemii, fizyce i wszystkich pozostałych dziedzinach nauki. Nieszczęśliwie zakochany w Adzie. Nie przepada za Wolskim.

Sławomir Dziedzic - Na Wspólnej


Podejrzany o korupcję trafia do więzienia. Okazuje się, że został wrobiony przez przełożonego. Ułożył sobie życie z Renatą, jednak nadal jego idyllę psuje była żona i brak kontaktów z córką.
Obecnie na etapie szukania pracy.

Kapitan Sowa - Kapitan Sowa na tropie


Pierwszy policjant w polskim serialu. Kapitan Sowa rozwiązuje zagadki kryminalne, bierze udział w pościgach samochodowych eksploatując starą, dobrą Syrenkę. Znaki szczególne skórzana marynarka i sweterek polo.

n
Najlepszy policjant w serialu - I grupa
View Results

fot.wp.pl, maciejzakoscielny.blog4u.pl, plejada.pl, tvp.pl, 2006falazbrodni.fora.pl