Trzecia sonda z policjantami w roli głównej. Jak zwykle twardzi mężczyźni wymieszani z postaciami komediowymi.
Dwóch z największą ilością głosów przechodzi do finału.

Tomasz Chodakowski - M jak miłość

Był detektywem, jednak tęsknił za pracą w policji. Mimo sprzeciwu swojej żony Gosi ponownie trafia do jednostki. Tym razem naraża siebie na śmierć, a swoją rodzinę na poważne kłopoty.

Henryk Wołkołycki - U pana Boga w ogródku

Despota i tyran. Drugi po księdzu w Królowym Moście. Ceniony i szanowany za odwagę i wielkie serce. Jego zmartwieniem była córka, obecnie w małżeństwie z policjantem.
Nie przepada za nowoczesnością i informatyzacją.

Adam Zawada - Kryminalni

Policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Ma specyficzne poczucie humoru. Ceni dobrych współpracowników i mądrych przełożonych. Skryty i nieufny ale jednocześnie współczujący i bardzo pomocny dla ofiar i ich najbliższych.

Wiesiek Gabriel - Złotopolscy

Komendant z dworca centralnego. Rozwiązuje problemy całej rodziny, pomaga wnukom. Często podejrzewany o romanse. Ma problemy z żeńską częścią załogi, która oskarża go o szowinizm.

Maciej Wolski - Nowa

Miłośnik pięknych kobiet ostatnio zainteresowany swoją podwładną - Adą. Słynie z niebanalnego poczucia humoru, potrafi dogadać się z każdym podejrzanym. Pyskaty i bezczelny. W trudnych chwilach można na niego liczyć. Nie przepada za męską konkurencją.

Posterunkowy - Rodzina zastępcza

Niezbyt rozgarnięty przyjaciel domu Kwiatkowskich. Zamiast czuwać nad prawem i porządkiem spija kawę i szuka haków na Jędrulę. Nie odnosi spektakularnych sukcesów, często pakuje się w kłopoty.

Alek Nawrocki - Londyńczycy

Policjant polski w Londynie. Pomaga swoim rodakom wyjść z najgorszych kłopotów, nawet za cenę swojego życia prywatnego. Uratował życie Wojtka ale był zmuszony zastrzelić Leszka. Urodzony społecznik.

n
Najlepszy policjant w serialu - III grupa
View Results

fot.interia.pl, filmpolski.pl, niezlekino.pl, wp.pl, onet.pl, tvp.pl,