Najsłynniejsze aktorskie pary – cz.1

Jeszcze kilka tygodni wcześniej lista nazwisk byłaby dłuższa. Rozstali się: Michał Lesień i Andżelika Piechowiak (Arek i Mirka z M jak miłość) oraz Piotr Adamczyk i Anna Czartoryska.
Niektóre pary będą dla Was oczywiste – tak jak Paweł Wilczak i Joanna Brodzik, mam nadzieję, że kilka Was zaskoczy.

IIona Wrońska i  Leszek Lichota

Pani Ilona od lat wciela się w Kingę w serialu Na Wspólnej. Leszek Lichota również przez lata grał w tym samym serialu postać Grzegorza. W 2009 Grzegorz wyjechał z Polski jako świadek koronny, a aktor odszedł z produkcji. Od tego czasu wystąpił m.in. w serialu Blondynka i Hotel 52. Aktorska para ma ze sobą dwójkę dzieci – córeczkę Nataszę i synka Kajetana.

Jacek Braciak i Maja Hirsch.

Aktorzy występują w wielu produkcjach telewizyjnych, jednak największą sławę przyniósł im udział w BrzydUli, gdzie wcielali się w postacie Pshemko i Pauliny. Od wielu lat tworzą szczęśliwy związek i wspólnie wychowują córeczkę Marysię. Nie rozmawiają na tematy prywatne.

Katarzyna Misiewicz-Żurek i Lesław Żurek

Aktorkę z pewnością kojarzycie z roli w serialu „Na Wspólnej”, gdzie wciela się w Marzenę Dziedzic. Lesława Żurka kojarzycie… z pewnością z wielu produkcji 😉 Wymienię zaledwie Londyńczyków, Usta usta, Przepis na życie. We wrześniu zagra w nowym serialu Układ warszawski. Para jest małżeństwem od kilku lat, wspólnie wychowują córeczkę Zuzię.

Anna Dereszowska i Piotr Grabowski

Za nimi trudne rozstania i bolesne decyzje, jednak nie będę o nich pisać, gdyż ich życiem poważnie „zajęły” się wszystkie portale plotkarskie. Anna Dereszowska znana jest m.in. z seriali Naznaczony, Klub Szalonych dziewic, czy M jak miłość. Pan Piotr wystąpił m.in. w serialach Odwróceni, Kryminalni, Tylko miłość oraz serii „Dom nad rozlewiskiem”.
Para ma córeczkę Lenę.

Ewa Kuryło Piotr Pręgowski

Para jest razem od 36 lat! Wspólnie pracują na planie serialu Ranczo, gdzie Pani Ewa wciela się w Dyrektor szkoły, a Piotr gra pociesznego „Pietrka”.

Beata Ścibakówna i Jan Englert

25 lat różnicy nie ma dla nich znaczenia. Para kilkakrotnie zdradziła „jak się poznali”, więc nie jest dla nikogo tajemnicą, że Beata była studentką Pana Jana. Jan Englert wystąpił m.in. w Zmiennikach, Matki, żony i kochanki, Oficerowie i Czas Honoru. Pani Beata znana jest m.in. z seriali Tygrysy Europy, Na dobre i na złe i Linia życia.
Wzięli ślub kilkanaście lat temu i mają córkę Helenę.

Magdalena Walach i Paweł Okraska

Paweł oburzył opinię publiczną śmiałym wątkiem w M jak miłość, gdzie do dzisiaj wciela się w postać Michała (obecnie męża Grażyny). Do serialu niedawno dołączyła jego żona, która gra prokurator Agnieszkę Olszewską.
Mają pięcioletniego syna Piotra.

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski

Panią Marię z pewnością kojarzycie z serialu Klan, w którym od lat wciela się w Alicję – najbliższą przyjaciółkę Krystyny. Jednocześnie gra w serialu Prosto w serce – ciepłą gosposię Sagowskiego – Krystynę.
Pan Wiktor również pojawiał się w serialach. Wymienię tylko Fitness Club i Ranczo – chociaż lista jego występów jest znacznie dłuższa.
Para ma dwie córki Zofię i Hannę.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński

Pan Emilian w serialach pojawia się rzadko, jednak z pewnością kojarzycie go z roli „gangstera” U Pana Boga za miedzą i ojca Madzi Marszałek – czyli Wojciecha w M jak miłość. Jego żona pojawia się obecnie w Klanie, gdzie jej bohaterka Bogna ma problem z alkoholem i przeszłością męża.
Para ma dwóch synów Kajetana i Cypriana.

Agnieszka Warchulska i Przemysław Sadowski

Kacper Szpunar w serialu „Samo życie” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, serialowych ról Przemysława. Wystąpił również w serialu Londyńczycy, gdzie zagrał Darka i z pewnością pamiętacie jego rolę w serialu Magda M., gdzie jako Filip chciał wywieźć tytułową bohaterkę do Australii. Jego żonę z pewnością kojarzycie z seriali m.in. Miasteczko, M jak miłość czy Przystań.
Para ma syna – Jana.

Paweł Orleański i Joanną Orleańska (Pierzak)

Jeszcze niedawno aktorka występowała pod „swoim” nazwiskiem, jednak w 10 rocznicę ślubu przyjęła nazwisko męża. Z pewnością znacie ją z ról w serialach Miasteczko, Złotopolscy czy Szpilki na Giewoncie, jednak dla mnie jej najlepszą kreacją jest rola w serialu „Licencja na wychowanie”. On grał m.in w serialach: Plebania, Warto kochać i Samo życie, jednak od kilku lat jest prowadzącym teleturnieje i programy edukacyjne.
Para poznała się i zakochała na pierwszym roku studiów aktorskich. Mają córkę Antoninę.

7 odpowiedzi do “Najsłynniejsze aktorskie pary – cz.1”

  1. jesli mnie pamięć nie myli to jeszcze Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk.. chyba ze to juz nieaktualne.. choć do najsłynniejszych aktorskich par to im pewnie troche brakuje..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *