Najsłynniejsze aktorskie pary – cz.3

Z okazji „Walentynek” kolejna porcja aktorskich par. Mam nadzieję, że zaskoczę Was kilkoma informacjami – przy okazji dziękuję za Wasze typy w komentarzach!

Życzę dużo miłości i miłego Dnia 🙂

Waldemar Błaszczyk i Ewa Gawryluk

Oboje występują w serialu „Na Wspólnej”. Okazuje się, że to sympatyczne małżeństwo wierzy w przeznaczenie – on marzył o niej od pierwszego roku studiów, jednak twierdził, że piękna blondynka może do woli przebierać w mężczyznach i sam nie ma u niej najmniejszych szans…
Okazało się jednak, że to Pani Ewa jako pierwsza nawiązała kontakt. Wystarczyło, że zatelefonowała z gratulacjami po premierze Waldemara w filmie „Autoportret z kochanką”!
Kolejne spotkania zaowocowały ślubem, na który zaprosili jedynie 18 osób, bojąc się udziału prasy.
Para ma córkę Marię.

Dorota Chotecka i Radosław Pazura.

Panią Dorotę z pewnością kojarzycie z serialu „Ranczo” (w filmowej wersji jej ukochany pojawił się w roli byłego męża Lucy).
Aktorzy są ze sobą już 24 lata. Ślub wzięli jednak 11 lat temu po tragicznym wypadku samochodowym Pana Radosława.
Para ma 7-letnią córkę Klarę. Często deklarują, że z roku na rok są coraz bardziej szczęśliwi.

Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus

Niezapomniany Ryszard Lubicz z Klanu jest mężem Pani Mai od 29 lat!
Mają trójkę dzieci: Annę Marię, Mateusza i Łukasza. Para poznała się na studiach aktorskich, gdzie byli na jednym roku. Na początku zostali przyjaciółmi i powiernikami sekretów. Jednak w pewnym momencie uświadomili sobie, że wiedzą już o sobie wszystko i chcą być razem.
Z okazji 25-letniej rocznicy ślubu postanowili odnowić przysięgę małżeńską.

Karolina Gorczyca i Wojciech Zieliński

Ruda z Czasu Honoru, Anka z To nie koniec świata i Dr Orda z Lekarzy.
Para poznała się w 2009 roku podczas kręcenia filmu „Huśtawka”, w którym Karolina wcielała się w rolę kochanki granego przez Zielińskiego bohatera.
Mają 2-letnią córkę Marysię i na razie nie planują ślubu.

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka

Aktorka jest najbardziej znana z serialu „Dom”, w którym przez lata wcielała się w rolę Ewy Talar. Jej mężem od ponad 40-lat jest Krzysztof Kalczyński, znany m.in. z seriali Na Wspólnej, czy Klan – w którym grał charyzmatycznego ojca Zyty.
Poznali się na obozie studenckim w Olsztynku. On był instruktorem, starszym o 14 lat od studentki, którą się opiekował. Ona stwierdziła, że nie będzie na siłę walczyć z grupą kobiet, liczących na romans z przystojnym Krzysztofem.
Po powrocie do Warszawy mężczyzna, który nie mógł zapomnieć o Halinie bezskutecznie szukał jej w Szkole Teatralnej. Postanowił więc zorganizować imprezę, na której pojawiła się śliczna studentka. Podczas pierwszego tańca oświadczył się i został przyjęty 🙂
Szczęśliwi małżonkowie doczekali się trójki dzieci (Jednym z nich jest Anna Kalczyńska, dziennikarka TVN 24).

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski.


Para poznała się na planie „Londyńczyków”, a płomienny romans szybko przerodził się w wielkie uczucie. Pobrali się 10 kwietnia 2010 roku – czyli w dniu katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Wspólnie wychowują dwuletniego syna.

Joanna Drozda i Piotr Polak

Para znana przede wszystkim z cyklu seriali „Nad Rozlewiskiem” (Orest i Elwira) prywatnie jest małżeństwem. Wychowują 3-letniego synka.
Poznali się w na studiach w Krakowie i wystarczyło tylko kilka tygodni aby zrozumieli, że chcą być razem – chociaż zgodnie twierdzą, że zakochali się od pierwszego wejrzenia!

fot. www.niedziela.pl. tvp.pl, pytanienasniadanie.tvp.pl, zmiennicy.com, kadr z filmu „Huśtawka”.

8 odpowiedzi do “Najsłynniejsze aktorskie pary – cz.3”

  1. Aleksandra Popławska i Marek Kalita również są parą 🙂

    A może jakaś aktualizacja w tym temacie, Adminko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *