Rewelacyjne wyniki oglądalności, bardzo dobre wyniki finansowe, sprzedaż serialu do Szwecji, nagrody i wyróżnienia dla serialu i aktorów… i jak czytamy w serwisie http://www.wirtualnemedia.pl

- W tym roku TVP 1 nie planuje nakręcenia trzeciego sezonu serialu „Londyńczycy” - informuje nas Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP.
Telewizja Polska z kontynuacji serialu zrezygnowała z powodu kryzysu finansowego spółki. Budżet „Londyńczyków” obcięty został już przy drugiej serii – wtedy zdjęcia na Wyspach Brytyjskich kręcone były w jednej turze, a nie w dwóch, jak to miało miejsce przy pierwszym sezonie. Kolejne oszczędności wymusić musiałyby bardzo znaczne zwiększenie udziału zdjęć realizowanych w hali produkcyjnej, kosztem plenerów w Londynie (stanowiły 70 proc. zdjęć), na co producent nie chciał się zgodzić.
Zamiast “Londyńczyków” w czwartkowe wieczory nadal będziemy oglądać Ojca Mateusza.
TVP będzie kręcić kolejną część serialu “Dom nad rozlewiskiem” i zajmie się produkcją nowego serialu o ratownikach górskich!!!

Może wzorem zagranicznych produkcji bogatsza telewizja kupi prawa do realizacji “Londyńczyków” - Polsat, TVN? Sprawdzony serial, tanio wyjdzie…
Prosimy!

fot.http://m.onet.pl