„Nie będziesz ojcem mojego dziecka” – po odcinku 3×09

O tym jak wygląda odcinek bez Alicji i jak toruńscy lekarze potrafią wyciąć fragment płuca bez nacięcia na klatce piersiowej 😉 dowiecie się z poniższej recenzji.

Dało się?
Pytanie oczywiście retoryczne. Aczkolwiek odcinek bez wątku Maks-Alicja oglądało się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Zacznę od razu od wielkiej wpadki. Nie wiem już czy to wpadka czy nie, dlatego poproszę chirurga o pomoc w interpretacji. Czytam od rana o metodach operacji płuc i oglądam zdjęcia (są również te robione na plecach ale widząc blizny podejrzewam, że nie obyło się bez poważnych opatrunków).
Jeśli okaże się, że po operacji płuc nie musi być żadnych widocznych nacięć przeproszę 🙂
Mimo, iż na planie Lekarzy pracuje sztab specjalistów medycznych dzisiaj zobaczyliśmy, że po wycięciu fragmentu płuca pacjent nie ma ani jednej blizny, nie potrzebuje opatrunków i cieszy widzów gołą klatką piersiową.
Tak po operacji płuca wyglądał Zbigniew (można kliknąć aby powiększyć).

Może jest na stronie jakiś lekarz? Być może to ja jestem w wielkim błędzie, a operacja płuc przebiega bezinwazyjnie?

Cezary Kosiński w roli pracoholika bardzo dobry, chociaż byłam pewna, że w finale rzuci pracę i postanowi więcej czasu spędzać z rodziną. Mam mieszane uczucia dotyczące snu. Ale nie przeszkadzało mi to na tyle abym mogła się czepiać.

Drugi przypadek medyczny dość oryginalny.
Zastanawiam się jednak czy obgryzając końcówki włosów przez rok dziewczyna mogła wyhodować aż tak wielki „kokon”.

Namiętny Leon oczarował mnie zupełnie.
Jacek Koman jest rewelacyjny i bardzo podoba mi się wątek jego romansu z dużo młodszą lekarką (chociaż byłam do tego bardzo sceptycznie nastawiona).
Przyłapany przez Beatkę nie stracił rezonu i zawarł z córką układ na temat mieszkania Filipa.
Apropos Filipa na dzień dzisiejszy obstawiam, że jest wyszkolonym żołnierzem, który wrócił z Afganistanu, lub agentem, który pracował w służbach specjalnych.

Orda nie podołał operacji, z Ameryki wrócił Wielicki (gdyby tak rozwijać wątki innych lekarzy byłabym zachwycona, bo Marcin Tyrol ma duży potencjał), a Alicja chce rozpocząć prace na transplantologii.

Maks wydaje się być zachwycony opieką nad Olgą, wspólnie spędzają chwile wybierając imię dla synka i wyczuwają ruchy dziecka. Kupuje „przyjaciółce” kwiaty i robi jej śniadanka do łóżka. Jak widać zapomniał już o swojej wielkiej miłości do Alicji.
Pojawia się psikus w postaci męża Rojko, który twierdzi, że jest ojcem dziecka. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie, a los pokaże środkowy palec Maksowi.

3,5 bobra (odjęłam za wpadkę z pacjentem po operacji płuc, wszak to serial medyczny 😉

9 odpowiedzi do “„Nie będziesz ojcem mojego dziecka” – po odcinku 3×09”

  1. A mnie dzisiejszy odcinek rozczarował :/
    W sumie wszystko byłoby w miarę ok gdyby nie ten wątek Leona, stracił w moich oczach stateczny ojciec dorosłych córek, nie podobało mi się to. Sen pacjenta idiotyczny! I zgadzam się w 100% z tym środkowym palcem 🙂
    2 bobry!

  2. hans ja znalazlam kilka metod ale o plecach nic; Klatka piersiowa zostaje otwarta cięciem bocznym, pomiędzy żebrami. Dostęp ten stosuje się do rozległych zabiegów na płucach; Klatka piersiowa zostaje otwarta od przodu, wzdłuż przez mostek. Z tego miejsca można dobrze zbadać obie jamy opłucnej i usunąć zmiany ogniskowe w obu płucach;

  3. Adminko, napisałaś: Klatka piersiowa zostaje otwarta cięciem bocznym, pomiędzy żebrami. Dostęp ten stosuje się do rozległych zabiegów na płucach. On miał opatrunek po prawej stronie, Maks powiedział, że usunęli mu kawałek prawego płuca. Więc chyba wpadki jednak nie było 😀

  4. Na razie czytam i oglądam operacje 😉 Na polskich stronach widać najczęściej poważne blizny na klatce piersiowej ale tak jak pisał hans znalazłam zdjęcia operacji, gdzie blizna jest na plecach. Tak jak pisałam wyżej postaram się skonsultować i zwyczajnie przeproszę 🙂

  5. Ines o odejściu Małaszyńskiego z seriali trąbią już wszystkie plotkarskie gazety i portale. Uwierzę jak zobaczę jego oficjalne oświadczenie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *