Przed nami jeszcze dwa odcinki serialu. I o ile ten, który zobaczymy w najbliższy czwartek (3 czerwca) będzie o rozwiązywaniu zagadki kryminalnej, ostatni zdenerwował mnie samym tytułem.

Jak myślicie - kogo będziemy żegnać? Na razie nie ma wiadomości o produkcji kolejnej serii. Jeśli coś się stanie Adzie/Wolskiemu - to nawet nie będzie sensu…
Jak myślicie “Nowa” to serial na jeden sezon?
“Pożegnanie”

Ewa wiezie Adę do Szczytna na rozdanie dyplomów. Wolski, który miał jej towarzyszyć, musi zostać w Warszawie. Ma prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa ochroniarza kasyna. Za miastem kobiety zabierają ze sobą autostopowicza Krystiana. Ada zwraca uwagę na zabrudzenie na spodniach chłopaka, które bierze za zaschniętą krew. Próbuje pozbyć się nieznajomego z auta, jednak Ewa ignoruje jej aluzje. Gdy w radiu spiker podaje rysopis podejrzanego o napad na kasyno obie nie mają wątpliwości, że to ich autostopowicz. Ewie, dzięki staraniom Ady, udaje się zbiec i zawiadomić odpowiednie służby. Niebawem Wolski i jego ludzie rozpoczynają poszukiwania uprowadzonej policjantki.

fot.tvp.pl
fot. Mikołaj Tym