Nowa odc.8 – wrażenia

Najnowszy odcinek nosił tytuł „Wątpliwość”. Ale już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to dobry serial. Na mojej prywatnej liście ma miejsce nr 2 (z tych, które znalazły się w wiosennej ramówce).
Do rzeczy. Eryk z laboratorium zaczyna irytować i to nie tylko Wolskiego – wiadomo, że popisuje się przed Adą wiedzą, robi jednak wykłady i używa słów, których nie musi znać „zwykły” komisarz (bardzo dobra rola Nejmana).

I w zasadzie to Eryk jest całym laboratorium – czym on już się nie zajmował: porównuje odciski, DNA, przechwytuje sygnał z telefonii komórkowej, blokuje ruch uliczny, zna się rewelacyjnie na balistyce (łuski, naboje, kąt wystrzału), chemii, informatyce, fizyce i medycynie. Nawet w hitach USA nie mają takiego dobrego laboranta, który robi kompleksowe usługi dla policji! 😉
Scenariusz super. Fajna intryga, dobrzy aktorzy – uwielbiam jak w ostatnich scenach znika uśmieszek największemu cwaniakowi.  Wolski, który nokautuje ochroniarza (wielkolud później robi przed nim unik) świetny. Temat Wolskiego – to rzecz na osobną notkę.
Chyba żadna rola nie była tak dobrze skrojona na Marcina Bosaka jak właśnie ta. Realizuje się w 100%. Uwielbiam jego rozmowy z podejrzanymi, łamanie barier + uszczypliwe teksty. I jego „związek” z Adą. Coś zaczyna w nim dojrzewać.
Już dobrze się zapowiadało, szkoda że nie poszli na wódkę.

Mam nadzieję, że nie zajmie się na poważnie Ewą.

W nowym odcinku powraca Andrzej Radwan – czyli Bobrowski. Dwa samce alfa na kilku metrach kwadratowych – to lubię.

Jeszcze 5 odcinków.

fot.fot Mikołaj Tym
tvp.pl

3 odpowiedzi do “Nowa odc.8 – wrażenia”

  1. mi też smiac chciało sie z funkcji jaką pełni Eryk.. jak zaczął o tej chromatografii mówic.. jestem chemkiem, i dla mnie to nie była czarna magia ale On musi byc naprawde geniuszem, bo zwykle ktos kto zajmuje sie chromatografia to robi tylko to, a on robi tam wszystko, nie będe powielać Twojej wypowiedzi, dodam tylko ze w ktoryms z pierwszych odcinków byl tez grafikiem i robił portret pamieciowy poszukiwanego.. szkoda ze go jeszcze ołówkiem nie rysował.. wyszedł by jego talent plastyczny, który też pewnie posiada, skoro jest takim geniuszem. hehe Ogólnie to bardzo pozytywna ale troche przegieli.
    a serialik fajny, dorze ze puszczaja cos fajnego po Housie..a nie jakis mecz czy program publicystyczny jak w innnych dniach

  2. Oj tak serial bardzo fajny 🙂 (na mojej liście zajmuje 2 miejsce po Kościach) W końcu coś porządnego, a nie jakaś chała jak dotychczas!
    Nejman wkurza ale bez niego ten serial nie był by taki sam, no i oczywiście szkoda że nie poszli na tą wódkę (ta jej koleżanka musi zawsze wpaść w nieodpowiednim momencie).

  3. w chwili obecnej serial ma u mnie pierwsze miejsce 😀 fantastyczna jest rola Wolskiego, podpisuję się pod Twoimi słowami – rola skrojona na Marcina Bosaka. nie mogę się doczekać kolejnych epizodów Ada – Wolski 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *