Nowe nie znaczy lepsze – o muzycznej czołówce Trawki

Szczerze to nie zwróciłam uwagi na nową piosenkę, która „ma pojawiać się w czołówce” najnowszych odcinków przygód Nancy Botwin – owszem jest znana z poprzednich sezonów grafika, która będzie nawiązywać do wydarzeń w odcinku z nazwiskiem twórcy serialu (pierwszy odcinek to napis utworzony z pary w saunie). Miałam nadzieję, że przy okazji zapowiadanego OSTATNIEGO (chociaż to też może się zmienić) sezonu produkcja powróci do uwielbianej przez fanów piosenki „Little Boxes”.

Nowa piosenka nie jest zła. ALE to nie to samo i ciężko zastąpić świetne czymś tylko „dobrym”. Wiem, że już dawno nie ma Agrestic ale stara muzyka w czołówce sprawiała, że człowiek czekał na nowe wykonanie i pomysł nie mniej niż na nowy odcinek – dlaczego tego nie można wykorzystać? Można przecież zmienić słowa – pozostawiając linię melodyczną.

„Little Boxes” pojawiło się w wersji Country, Hip-hop, popowej, rockowej, smyczkowej, itp. I w różnych językach (m.in.francuski). Na wykonanie kilkusekundowej czołówki zgodzili się też niebagatelni artyści, że wspomnę tylko Linkin Park, Rise Against czy Elvis Costello (jedna z moich ulubionych wersji)

Dla przypomnienia różnorodności i kunsztu zapraszam na kanał joeblowaz – który zebrał większość wykonań.

Dla porównania nowa czołówka muzyczna.

[exp link=”http://www.youtube-nocookie.com/v/y2he–syKkM?version=3&hl=pl_PL&rel=0″ swf=”yes”]

Jedna odpowiedź do “Nowe nie znaczy lepsze – o muzycznej czołówce Trawki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *