Bez durnych intryg, niepotrzebnych przedłużaczy i zbędnych dialogów -  kolejne odcinki są lekkie, łatwe i przyjemne.
Przyjaciółki brną do przodu i pokazują, że scenarzystom jeszcze nie skończyły się pomysły na pisanie o ich losach. Sporo nowych, ciekawych postaci - chociażby tajemniczy dentysta, Jerry, Sebo.
Dużo zmian w życiu dziewczyn - tym razem nadganiam poprzednie epizody (więc będzie krótko i biorę się za prapremierę) ;)


32

Wojtek z Zuzą postanawiają wyjechać na urlop. Okazuje się, że kiedy ma się za partnerkę wysoko postawioną dyrektor Banku wyjazd nie skupi się na oglądaniu sarenek i poszukiwaniu ciszy.
W uroczych okolicznościach przyrody Wojtek mocno wkurzony na Zuzkę, która spędza swój wolny czas przy laptopie instaluje wirusa.
Na niewiele to się zdaje, ponieważ Prezes i tak wybiera pracę i kilkugodzinne telekonferencje z pracownikami.

Andrzej mieszka u Ingi, która mu usługuje. Jednak moment zaproszenia nowej dziewczyny przeważa czarę “goryczy”. Kobieta prosi o pomoc byłą teściową, a sama postanawia przyjrzeć się bliżej nowemu sąsiadowi. Nota bene dentysta zauroczył się niecodzienną przemową n a temat małżeństwa.

Patrycja dostaje propozycję pracy od Sebo, a Stempel może wybierać w adoratorach (obojga płci) ;)

Najbardziej wzruszająca scena miała miejsce u Anki, która rozpoczęła pracę w sklepie. Patrycja odbiera bliźniaków ze szkoły, strofuje ich, a później ściąga przyjaciółki do pomocy. Dziewczyny prasują, sprzątają, smażą i myją podłogi. Warto zobaczyć minę Anki, która wraca do domu…
Czekają na nią sam niespodzianki - synowie najedzeni, dom posprzątany, pranie i prasowanie zrobione.

To jedna z najlepszych scen w tym (i nie tylko) sezonie. Przyjaźń nie polega li i jedynie na piciu kolorowych drinków i rozmawianiu o facetach w drogich klubach. Najważniejsza jest “proza życia”.

Za Zuzę, która sama nie dowierzała w to, że umyła podłogi, postanowiła przeprosić żonę niefortunnego kochanka i zamieszkać z Wojtkiem.
Za pomoc Ance i poglądy Ingi na ślub.

4 bobry

33

Wojtek wprowadził się do Zuzy i chce gotować. Brakuje mu jednak podstawowych sprzętów, dlatego też wraz z ukochaną idą na zakupy. Przy okazji mężczyzna znajduje wielofunkcyjny robot kuchenny, który idealnie sieka, kroi i miksuje.
Okazuje się, że ukochany nie ma gotówki, a Zuza która płaci - również wymaga.

Patrycja postanawia rozpocząć staż w Domu Dziecka i spotyka Filipa. Młody człowiek pozostawiony przez matkę nie jest miłym dzieckiem, a jednak to on zdobywa serce kobiety.

Anka pracuje w sklepie. Oczywiście jako była alkoholiczka jest mocno wyczulona na kobiety, które posiadają dzieci i kupują używki. Przy okazji stara się być uczciwa i bardziej asertywna.
Jej synowie chcą pomagać, dlatego postanawiają w szkole ściągnąć koszule aby ich nie pobrudzić - żeby ich mama miała mniej pracy.

Inga na szkoleniu zadaje trafne pytania i zostaje zauważona. Urządza również parapetówkę, na której pojawiają się wszystkie dziewczyny. Przy okazji postanawia zainteresować się przystojnym sąsiadem i umawia się w restauracji. Na miejscu okazuje się, że do jej stolika przysiada się hydraulik - erotoman, który skutecznie przepędza kobietę.

A drzwi w domu dentysty otwiera “przyjaciółka” - młodziutka dziewczyna. Inga od razu traci zainteresowanie romansem. Komedia pomyłek. Mam wrażenie, że niebawem okaże się siostrą czy też opiekunką do psa.

3,5 bobra