Odeszli na zawsze 2012

Jak zwykle, w tym dniu czas na chwilę refleksji. W 2012 roku pożegnaliśmy świetnych aktorów, których mogliśmy oglądać w serialach.
Pamiętamy i dziękujemy za chwile zabawy i wzruszeń…

August Kowalczyk


zm. 29 lipca 2012
Aktor znany z seriali: „Stawka większa niż życie”, „Wielka miłość Balzaka”, „Chłopi”, „Janosik” i „Polskie drogi”


Piotr Pawłowski


zm. 27 lutego 2012.
Aktor znany m.in. z seriali „Układ krążenia”, „Kolumbowie”, „Polskie drogi”. Pamiętany również jako Profesor Jerzy Suchecki w serialu „W labiryncie”.

Andrzej Łapicki


zm. 21 lipca 2012
Znany aktor teatralny i filmowy pojawiał się również w produkcjach serialowych. Zagrał m.in. w: „Przygody Pana Michała”, „Ziemia obiecana”, „Długa podróż”, i „M jak miłość”.

Krystyna Ciechomska

zm. 02.04.2012.
Aktorka teatralna, pojawiła się jednak w serialu. M.in. w roli hrabiny Eugeni Przełęskiej w „Karierze Nikodema Dyzmy”.

Jolanta Rzaczkiewicz


zm. 28 marca 2012. Pielęgniarka z zawodu, z zamiłowania aktorka. Najbardziej znana z roli Ani – również pielęgniarki w serialu „Na dobre i na złe”. Zagrała w serialach: „Ojciec Mateusz”, „Palce lizać” i „Czterdziestolatek – dwadzieścia lat później” i „M jak miłość”.

Hanna Lachman


zm. 24 czerwca 2012
Aktorka znana z seriali „Plebania”, „Rzeka kłamstwa”, „Pensjonat pod Różą”, „Dom” i „Zmiennicy”.

+ wspomnienie aktorów zagranicznych, których bohaterów szczególnie zapamiętałam…

Geoffrey Hughes


zm.27 lipca 2012
Aktor filmowy i teatralny. W Polsce najbardziej znany z charakterystycznej roli Powolniaka w serialu „Co ludzie powiedzą”.

Michael Clarke Duncan


zm.3 września 2012
Aktor filmowy (m.in. Zielona mila) pojawiał się również w serialach. M.in. w „The Finder”, „Dwóch i pół”, „Kości” i „Chuck”.

Johnny Lewis


zm. 26 września 2012.

Szczegóły jego śmierci nie są do końca jasne. Wystąpił m.in. w „Kościach” i „Zabójczych umysłach”. Jego najbardziej zapamiętaną rolą jest Kip „Half Sack” Epps w serialu „Synowie Anarchii”.

Kathryn Joosten


zm. 2 czerwca 2012
Znana z wielu seriali m.in.: „Mam na imię Earl”, „Detektyw Monk”, „Chirurdzy” i „Hoży doktorzy”. Jako Karen w „Gotowych na wszystko” zmagała się z chorobą nowotworową. W życiu prywatnym również przegrała walkę…

3 odpowiedzi do “Odeszli na zawsze 2012”

  1. Dodam jeszcze Przemysława Gintrowskiego. Nie był co prawda aktorem, ale bez jego muzyki wiele filmów i seriali byłoby o wiele uboższych. Szczególnie „Zmiennicy”…

  2. Irena Jarocka również. Piosenkarka, która wystąpiła w filmowej wersji słynnego serialu – Motylem jestem czyli romans 40-latka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *