Jak zwykle, w tym dniu czas na chwilę refleksji. W 2012 roku pożegnaliśmy świetnych aktorów, których mogliśmy oglądać w serialach.
Pamiętamy i dziękujemy za chwile zabawy i wzruszeń…

August Kowalczyk


zm. 29 lipca 2012
Aktor znany z seriali: “Stawka większa niż życie”, “Wielka miłość Balzaka”, “Chłopi”, “Janosik” i “Polskie drogi”


Piotr Pawłowski


zm. 27 lutego 2012.
Aktor znany m.in. z seriali “Układ krążenia”, “Kolumbowie”, “Polskie drogi”. Pamiętany również jako Profesor Jerzy Suchecki w serialu “W labiryncie”.

Andrzej Łapicki


zm. 21 lipca 2012
Znany aktor teatralny i filmowy pojawiał się również w produkcjach serialowych. Zagrał m.in. w: “Przygody Pana Michała”, “Ziemia obiecana”, “Długa podróż”, i “M jak miłość”.

Krystyna Ciechomska

zm. 02.04.2012.
Aktorka teatralna, pojawiła się jednak w serialu. M.in. w roli hrabiny Eugeni Przełęskiej w “Karierze Nikodema Dyzmy”.

Jolanta Rzaczkiewicz


zm. 28 marca 2012. Pielęgniarka z zawodu, z zamiłowania aktorka. Najbardziej znana z roli Ani - również pielęgniarki w serialu “Na dobre i na złe”. Zagrała w serialach: “Ojciec Mateusz”, “Palce lizać” i “Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później” i “M jak miłość”.

Hanna Lachman


zm. 24 czerwca 2012
Aktorka znana z seriali “Plebania”, “Rzeka kłamstwa”, “Pensjonat pod Różą”, “Dom” i “Zmiennicy”.

+ wspomnienie aktorów zagranicznych, których bohaterów szczególnie zapamiętałam…

Geoffrey Hughes


zm.27 lipca 2012
Aktor filmowy i teatralny. W Polsce najbardziej znany z charakterystycznej roli Powolniaka w serialu “Co ludzie powiedzą”.

Michael Clarke Duncan


zm.3 września 2012
Aktor filmowy (m.in. Zielona mila) pojawiał się również w serialach. M.in. w “The Finder”, “Dwóch i pół”, “Kości” i “Chuck”.

Johnny Lewis


zm. 26 września 2012.

Szczegóły jego śmierci nie są do końca jasne. Wystąpił m.in. w “Kościach” i “Zabójczych umysłach”. Jego najbardziej zapamiętaną rolą jest Kip “Half Sack” Epps w serialu “Synowie Anarchii”.

Kathryn Joosten


zm. 2 czerwca 2012
Znana z wielu seriali m.in.: “Mam na imię Earl”, “Detektyw Monk”, “Chirurdzy” i “Hoży doktorzy”. Jako Karen w “Gotowych na wszystko” zmagała się z chorobą nowotworową. W życiu prywatnym również przegrała walkę…