Odeszli w 2010…

W przeciwieństwie do USA, gdzie trwa zwariowane święto Halloween, w Polsce początek listopada jest czasem, kiedy odwiedzamy groby najbliższych i wspominamy tych, którzy odeszli.
Warto przypomnieć parę genialnych nazwisk aktorów, których już nie zobaczymy na ekranach. Nie zapomnimy…

Jerzy Turek

2010. 02. 14
Przez wiele lat wcielał się w rolę Józefa – listonosza w Złotopolskich. Wystąpił również w serialach Dom, Egzamin z życia, Pokój 107, Sukces, Bank nie z tej ziemi, Alternatywy 4, Janosik, Czarne Chmury.

Wojciech Siemion

2010. 04. 24
Na jego koncie jest wiele ról i gościnnych udziałów w serialach telewizyjnych. Wymienię kilka z nich: Szatan z siódmej klasy, Sukces, Przedwiośnie, Złotopolscy, Rodzina Leśniewskich, Ziemia obiecana, Alternatywy 4, Czterej pancerni i pies.

Maria Probosz

2010. 09. 14
Aktorka częściej pojawiała się na planach filmowych. Z pewnością jednak zapamiętamy jej role z seriali 07 zgłoś się, Dom, Pogranicze w ogniu, Tulipan.

Stanisław Michalik

2010. 01. 27
Pamiętamy go z seriali: Dom, Lalka, 07 zgłoś się, Polskie drogi.

Maciej Kozłowski

2010. 05. 11
Przez lata był kojarzony z swoim bohaterem Jaroszym z M jak miłość. Ostatnio grał w serialu Szpilki na Giewoncie. Pamiętamy go również z seriali: 39 i pół, Plebania, Oficerowie, Samo życie, Matki żony i kochanki, Pogranicze w ogniu, Przyłbice i kaptury.

Maria Klejdysz

2009. 11. 21
Znana z wielu seriali. Najczęściej grała w Plebani, Na dobre i na złe, Chłopi, Czterdziestolatek, Polskie drogi, Dziewczyna i chłopak, Zmiennicy.

Janusz Zakrzeński

2010. 04. 10
Znany z roli Michała Dziduszko w M jak miłość. Wystąpił w wielu polskich filmach i serialach. M.in. Na dobre i na złe, Nad Niemnem, Miodowe lata.

Jan Hencz

2010. 09. 25
Aktor najbardziej znany z serialu Barwy Szczęścia, gdzie wcielał się w rolę Fryderyka Struzika.
Zagrał również w serialach Mała Moskwa, U Pana Boga w ogródku, Samo życie, Plebania, Dwie strony medalu.

Maria Homerska

2010. 07. 06
Znana z udziału w serialu Hrabina Cosel. Ponadto wystąpiła w Wakacje z duchami, Polskie drogi, 07 zgłoś się, Noce i dnie.

Witold Skaruch

2010. 02. 17
Miał na koncie wiele ról telewizyjnych. Pamiętamy go z seriali: Pogranicze w ogniu, Siostry, 39 i pół, W labiryncie, Plebania.

Bohdan Ejmont

2010. 02. 28
W serialu znany przede wszystkim jako zastępca Stefana Karwowskiego w Czterdziestolatku. Wystąpił również w Adam i Ewa, Plebania, Dom, Panny i wdowy.

fot.mjm.blog.pl, se.com.pl, http://film.interia.pl/, http://lodz.naszemiasto.pl, gwiazdydobroczynnosci.pl, filmpolski.pl, wstroneslonca.blogspot.com, filmweb.pl, dubbing.fora.pl, http://barwne-szczescie.bloog.pl, maciej.kozlowski.filmy.aeri.pl

5 odpowiedzi do “Odeszli w 2010…”

  1. Dzięki adminie za ten artykuł. Ci aktorzy to kawał historii polskiego filmu i teatru… Łza się kręci w oku…
    Jeszcze raz dziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *