Ojciec Mateusz 11 – co wydarzy się w pierwszych odcinkach?

Premiera 6 marca 2014.
Co wydarzy się w trzech, pierwszych epizodach?
Komu tym razem pomoże ksiądz Mateusz?

06.03.2014
Ekipa popularnego serialu przyjeżdża do Sandomierza, gdzie chce realizować kolejne odcinki. Producent wydaje kolację z udziałem gwiazd i lokalnych prominentów. Następnego dnia nikt na planie nie może skontaktować się z głównym aktorem, Iwo Gralakiem. Wkrótce policjanci znajdują martwego artystą. Gibalski i Nocul przesłuchują producenta serialu, który pokłócił się z ofiarą. Policja zatrzymuje też aktorkę Monikę Dębowską. Mateusz dowiaduje się o incydencie z przeszłości Gralaka. Uczestniczyli w nim też dawny znajomy aktora, Andrzej, i jego żona.

13.03.2014
Na komisariacie wybucha zamieszanie z powodu pojawienia się archiwistki, która została przysłana z Kielc w celu zaprowadzenia porządku w dokumentach. W sandomierskiej hali sportowej trwa trening siatkarzy kieleckiego Orkana. Maurycy Janicki, siostrzeniec biskupa, jest tu numerem jeden. Tego dnia chłopak nie dociera na trening. Matka sportowca odbiera telefon z informacją, że syn został porwany. Przerażona jedzie do brata. Mateusz i Możejko rozmawiają na plebanii z rodzicami Maurycego.

20.03.2014
Mateusz odprawia mszę w ośrodku dla uzależnionych. Jeden z podopiecznych, Kuba, znajduje pakunek z narkotykami. Zgłasza to pracownikowi, Jackowi Tomasikowi. Wychodząc z ośrodka, Mateusz zauważa ślady krwi na furgonetce z ceramiką. W środku znajduje ciało innego podopiecznego. Kuba opowiada policji o narkotykach, które znalazł. Funkcjonariusze przeszukują budynek i znajdują towar. Jacek zostaje aresztowany, gdyż na narzędziu zbrodni są jego odciski palców. Mateusz odwiedza pracownię ceramiczną sióstr Mościckich i trafia w środek awantury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *