Ojciec Mateusz powraca! Streszczenia odcinków 31-33

Ksiądz Mateusz w SPA, sierżant Nocul się odchudza i trzy morderstwa! Przeczytajcie streszczenia trzeciej serii.

Odcinek 31 „SPA” (emisja 4 marca, czwartek)

Barbara Nocul wygrywa konkurs telewizyjny, w którym główną nagrodą jest wyjazd do spa. W tym samym ośrodku przebywa gwiazda Ewa Pol, która postanowiła poddać się kuracji odmładzającej. Towarzyszy jej córka Ania. W ośrodku przebywa też szef fan clubu aktorki – Kazio Michoń. Niebawem w pobliżu ośrodka zostają znalezione zwłoki Ewy Pol i policja rozpoczyna śledztwo. Na prośbę sierżanta Nocula do spa przyjeżdża ksiądz Mateusz, by nieoficjalnie pomagać w dochodzeniu. Pojawiają się wciąż nowe tropy. Dzięki pobytowi w ośrodku sierżant rozpoczyna też kurację odchudzającą i poddaje się zabiegom upiększającym.
Odcinek 32 „Pamięć” (emisja 11 marca, czwartek)

Policjanci otrzymują zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny w mieszkaniu. Denat to Jan Brylski, w mieszkaniu znalazła go żona Krystyna j jej matka Zofia. Rozpoczyna się śledztwo. Okazuje się, że Brylski zdradzał żonę z młodą Sandrą, żona dowiedziała się o jego romansie. W kościele pojawia się Jadwiga, która widziała Krystynę z nożem w ręku. Krystyna zostaje zatrzymana. Wychodzi jednak na jaw, że Sandra nie była jedyną kochanką Brylskiego. Również Andrzej podejrzewa swoją żonę o zdradę i między małżonkami wywiązuje się awantura z tego powodu. Interweniuje policja. Prowadzący dochodzenie ustalają, że Brylski był szantażowany. Tymczasem pojawia się nowy świadek w sprawie – kioskarka, która w noc zabójstwa widziała mężczyznę w zaparkowanym samochodzie. Ale to nie ostatni trop w tym śledztwie.

Odcinek 33
„Najpiękniejsza” (emisja 11 marca, czwartek)
W Sandomierzu odbywa się sesja zdjęciowa, jedną z modelek jest Malika. Dziewczyna prosi o rozmowę księdza Mateusza, pomimo że jest muzułmanką. Rozmowę przerywa telefon: po rozmowie Malika wybiega wzburzona, nie kończąc rozmowy z księdzem. Sesję fotografuje znany i nagradzany fotograf Tomasz. Nieoczekiwanie Malika zostaje znaleziona martwa. Dziewczyna najprawdopodobniej spadła ze schodów. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Malika była uciekinierką z Kosowa, to Tomasz namówił ją na pracę fotomodelki. Policjanci ustalają, że zaginęła torba dziewczyny, znaleziona później u małej Cyganki, Marii. Maria twierdzi, że znalazła torbę pustą. Nocą ktoś napada na śpiących w przyczepie Cyganów. Tomasz pokazuje swoje nagrodzone zdjęcia Karolinie. Sprawa zaczyna się wyjaśniać.

fot.plejada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *