Ojciec Mateusz streszczenia 60-62

Serial w swoim paśmie nie ma godnej konkurencji. Średnia oglądalność odcinków wynosi 5,66 miliona widzów.
Tytuły 60 i 61 są już znane: „Urwisko” i „Krowy tłuste, krowy chude”.
Co wydarzy się w kolejnych odcinkach?

60
Mateusz postanawia oddać uszkodzony wazon do sklejenia. Udaje się więc do fabryki porcelany w Ćmielowie, gdzie obiecano mu pomóc. Na miejscu spotyka nowego dyrektora, Olewicza, który pod nieobecność chorego właściciela wprowadza własne rządy. Mateusz jest świadkiem nieprzyjemnych rozmów Olewicza z sekretarką. Następnego dnia dyrektor zostaje znaleziony martwy nad urwiskiem. Rozpoczyna się śledztwo.

61
Policjanci otrzymują zgłoszenie o kradzieży krów z gospodarstwa Kwapisza. Rolnik podejrzewa, że jego sąsiad, Pawelec, ma coś wspólnego ze sprawą. Kwapisz parę lat wcześniej nieumyślnie spowodował wypadek, w którym zginęła żona Pawelca. Od tego czasu trwa nienawiść. Policjanci sprawdzają, kto mógł ukraść krowy. Do szpitala trafia Kapiszowa, lekarze stwierdzają brucelozę – chorobę występującą u bydła.

62
Młodsza córka Noculów, Zosia, miała wypadek, w wyniku którego uszkodziła oko. Po konsultacjach medycznych jeden z lekarzy mówi o konieczności przeprowadzenia zabiegu w prywatnej klinice, jednak koszty są olbrzymie. Basia stara się szybko pożyczyć pieniądze. Zdesperowana zaciąga kredyt w firmie Krezus. Po dokładnym przeczytaniu umowy stwierdza, że padła ofiarą oszustów. Mateusz próbuje wyjaśnić sprawę.

fot.http://www.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *