Ojciec Mateusz – streszczenia odcinków

Od dzisiejszego, aż do 7 października. Jakie śledztwa czekają dzielnego proboszcza?
Przeczytajcie.

Odcinek 47 – TAJEMNICZE ŚLEDZTWO 23 września

Ksiądz Mateusz spotyka Możejkę w zakładzie fryzjerskim. Zauważa, jak jeden z pracowników zabiera włosy inspektora. Obserwujący salon przestępcy zastawiają pułapkę na funkcjonariusza. Zwolniony z więzienia Jarosz, zabójca ojca Możejki, zostaje potrącony autem przez gangsterów, wskutek czego umiera. Wkrótce w prasie pojawiają się informacje sugerujące, że inspektor ma związek z jego śmiercią. Sprawa zaczyna się komplikować. Duchowny zaczyna podejrzewać, kto i dlaczego chce wrobić Możejkę.

Odcinek 48 – ŚMIERĆ NA ŻYWO 30 września
Biskup prosi Mateusza, by poprowadził kilka audycji w radiu Rytm. Według niego występ księdza w alternatywnej rozgłośni może przekonać młodzież do Kościoła. Podczas swojego debiutu w eterze duchowny ma rozmawiać ze znanym prezenterem z USA, Johnem Waltersem. W radiu Mateusz jest świadkiem kłótni między dwoma prezenterami, Wojtkiem i Czarkiem. Pierwszy z nich uważa, że to przez kolegę stracił pracę. Wkrótce radio Rytm organizuje pojedynek między Waltersem a didżejami z Polski. Na imprezę wybiera się proboszcz z Emilką i Nocul z córkami. Tej samej nocy zamordowany zostaje Czarek, który właśnie prowadził audycję. Strzał usłyszeli wszyscy słuchacze, także ksiądz Mateusz. Wojtek staje się głównym podejrzanym o popełnienie zbrodni. Śledztwo jednak się komplikuje, gdy przypadkowy świadek przekazuje policji pistolet, który ktoś wyrzucił do jeziora.

Odcinek 49 – LOT 7 października
Odbywają się zawody na motolotniach, połączone z festynem dla mieszkańców miasta. Jednym ze startujących w konkursie, a zarazem jego faworytem jest Filip (Kamil Przystał). W trakcie imprezy dochodzi do tragedii – ginie inny uczestnik, Marcin Denel. Śledztwo dowodzi, iż nie był to nieszczęśliwy wypadek, a komuś najwyraźniej zależało na pozbyciu się konkurenta. Podejrzenie pada na Filipa. Ksiądz Mateusz pomaga policji odkryć rzeczywiste przyczyny wypadku.

fot.(fot. Marzena Stokłosa/TVP) tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *