Jest już oficjalne potwierdzenie wczorajszego newsa od se.pl.

Olga Bołądź, wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród za role kobiece, dołączy do nowej serii serialu. Aktorka wcieli się w młodą i ambitną neurochirurg, która po przyjęciu propozycji zawodowej, przeniesie się z Bydgoszczy do toruńskiego szpitala.

Dr Anna Bogna Zaniewska to młoda i energiczna lekarka, której pasją jest neurochirurgia. Dzięki uporowi zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, ponieważ wielokrotnie musiała udowadniać kolegom z pracy, że poza urodą posiada również rozległą wiedzę w swojej dziedzinie medycyny. Pod jej skrzydła trafi Przemek Karski (Borys Szyc), który kontynuując staż w Copernicusie będzie spędzać dużo czasu na oddziale dr Zaniewskiej. Fani serialu wraz z pojawieniem się nowej lekarki będą mieli okazję do oglądania wielu ciekawych przypadków związanych z neurochirurgią.

„Grałam już kiedyś lekarza, ale neurochirurgia to dla mnie skok na głęboką wodę – mówi Olga Bołądź. „Zgłębienie tajników tej specjalizacji to dla mnie wyzwanie. Przede mną dopiero spotkanie z neurochirurgiem i poznanie podstaw tego zawodu. Nie ukrywam, że bardzo mnie to ekscytuje. Szczególnie, iż akcja serialu rozgrywa się w Toruniu - w mieście, z którego pochodzę.”

Kolejną nowością jest dołączenie do grona reżyserów „Lekarzy” Bartosza Konopki, który zrealizuje pięć ostatnich odcinków 5 serii. Reżyser był nominowany m.in. do Oscara za dokument „Królik po Berlińsku” oraz otrzymał Złotego Lwa za film „Lęk Wysokości”.

„Lekarzy” będzie można oglądać już od września w każdą niedzielę
na antenie TVN.