Pakt – jak wypada nowość od HBO?

W pierwszych słowach tej krótkiej recenzji przyznaję się bez bicia – nie oglądałam pierwowzoru z Norwegii.
Nie będzie więc żadnych porównań i odniesień.

Jeśli zastanawiacie się gdzie oglądnąć Pakt (bo nie każdy ma HBO w kablówce) – to bez błądzenia po jakichkolwiek serwisach online – zapraszam na stare, dobre youtube. Stacja postanowiła trafić do sporej grupy odbiorców (link obok bobrów).

Początek nie był spektakularny i już zaczęłam się obawiać, że całość odcinka przejmie dziennikarstwo śledcze, obawy przed publikacją artykułu, rozmowy w redakcji itp.
Nie ma to jednak jak dobry efekt „Wow” i już po kilkunastu minutach widownia dowiaduje się, że malwersant i dyrektor to jednocześnie brat głównego bohatera.
Kolejny cios spada nagle… nie będę jednak opisywać Wam wielkich momentów odcinka, bo zepsuję zabawę.

Do końca pojawi się jeszcze sporo zwrotów akcji, a finał jest naprawdę zaskakujący… Nota bene scenarzysta polubił ogień 😉

Jest klimatycznie. Widać, że reżyser postanowił pobawić się formą – duży plus za zdjęcia. Oczywiście nie można zapomnieć o muzyce, która dopełnia całość.

Marcin Dorociński to bez wątpienia gwiazda pilota. W kilku momentach unosił się na wyżyny. Cieszę się, że w końcu pozwolono mu zagrać w czymś na miarę umiejętności aktorskich.
Maleńkie zastrzeżenia do Pani Cieleckiej. Grana przez nią postać opiera się na kilku emocjach. Mam nadzieję, że w nowych odcinkach odrobinę się otworzy.
Tradycyjnie świetny Witold Dębicki. Na kilka chwil pojawił się Wojciech Mecwaldowski – myślę jednak, że jego postać będzie miała większe znaczenie w kolejnych epizodach.

Kolejny udany debiut od HBO Polska. Podejrzewam, że wszystkie portale będą pisać pieśni pochwalne o tym, że „w końcu mamy dobry polski serial”. Ja jednak z pewną nieśmiałością przypomnę o zupełnie niedocenionych „Służbach specjalnych”, które wywołały u mnie dużo więcej emocji niż Pakt.

Za intrygującego pilota 4 bobry.
https://www.youtube.com/watch?v=pGO0JfxSIUM

Jak myślicie? Słowa wypowiedziane przez „rajdowca” to hasło do pendrive?

3 odpowiedzi do “Pakt – jak wypada nowość od HBO?”

  1. Serial Pakt podoba mi się. Przyjemnie się ogląda Fajna gra aktorska M.Dorocińskiego, Magdy Cieleckiej i innych.
    Obejrzałam pierwszy odcinek pierwowzoru, no to powiem że jest prawie żywcem ściągnięta nasza wersja. Fabuła jest nie mal identyczna, wiele scen jest bardzo podobna. Dalszych odcinków nie obejrzałam by nie psuć sobie zabawy. Więc kto oglądał pierwowzór no to nic go nie zaskoczyło.
    Co u nas na plus mamy przystojniejszego dziennikarza śledczego. Mam nadzieję,że kolejne odcinki będą odbiegać od oryginału.

  2. Ja widziałam już drugi odcinek i mimo jak czytam podzielonych opinii na różnych stronach na temat serialu ( skandynawski thriller nie mający odzwierciedlenia w Polskich realiach, czy też kalka pierwowzoru – swoją drogą to chyba nic dziwnego skoro serial jest na licencji ) to jestem zachwycona. Naprawdę serial wbija w fotel, przynajmniej mnie, oglądałam z zapartym tchem i dalej kilka godzin po obejrzeniu mam go w pamięci – naprawdę dobry ! Nie mam zamiaru zdradzać szczegółów drugiego odcinka powiem tylko iż w kwestii Abrahama na początku serialu pojawia się wers z Biblii i bardziej bym szła z domysłami w tą stronę… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *