Polski serial kryminalny „Wydział zabójstw” na CI POLSAT od 3 marca 2014

Od poniedziałku do piątku od 23:30 od 3 marca na kanale CI POLSAT będzie emitowany polski serial kryminalny „Wydział zabójstw” w reżyserii Krzysztofa Langa (Komisarz Alex, Fala Zbrodni) odsłaniający kulisy mrocznych śledztw, jakie prowadzą policjanci zajmujący się poszukiwaniem sprawców najcięższych przestępstw. Główni bohaterowie są wzorowani na postaciach autentycznych policjantów, a dzięki szczegółowej dokumentacji, stałej współpracy z zespołem ekspertów: patologów, prawników i techników policyjnych, historie poruszane w każdym odcinku nabierają cech niemal dokumentalnego zapisu.

Śledząc kolejne opowieści, widz poznaje również osobiste spojrzenie bohaterów na to, czym jest służba w policji. Każdy odcinek rozpoczyna się od przyjęcia zgłoszenia przez jedną z dwóch ekip śledczych. W rolach głównych występują: Beata Chruścińska (jako Ewa Rudzka), Justyna Sieniawska (jako Justyna Ritter – „Piękna”), Henryk Dąbrowski (jako Antoni Sarnat – „Tony”), Bartosz Dziedzic (jako Robert Karpiel – „Karpiu”), Jacek Grondowy (jako Michał Puszyński – „Ojciec”), Andrzej Rozmus (jako Edgar Szenke – „Mrówa”), Wojciech Skibiński (jako Stanisław Krupa – „Naczelnik”).

Twórcom serialu zależało na wiernym oddaniu realiów pracy policjantów – przy pisaniu scenariusza, jak i na planie na każdym kroku współpracowali oni ze specjalistami – praktykami, zaangażowanymi przy autentycznych dochodzeniach: kryminalistykami, specjalistami z zakresu medycyny sądowej, a przede wszystkim z policjantami z krwi i kości. Bohaterami „Wydziału zabójstw” są dwie grupy dochodzeniowe: sześciu policjantów i ich szef. Różnią się charakterami i podejściem do życia, łączy ich zawsze jedno – by dopaść mordercę i wysłać go za więzienne kratki.

Jedna odpowiedź do “Polski serial kryminalny „Wydział zabójstw” na CI POLSAT od 3 marca 2014”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *