Powiedz Tak 13 „Z Tobą chcę być!” – po FINALE

Za nami FINAŁ Powiedz Tak.
Więcej nie będzie.
Uwielbiam szczegółowe streszczenia ostatnich odcinków w rodzimej telewizji 😉 Wspominałam już o tym?
Kilka słów tradycyjnie poniżej.

Po finałach Powiedz tak i Drugiej szansy – chciałabym, aby to serial Polsatu pojawił się w jesiennej ramówce. Szczerze mówiąc bardziej ciekawią mnie losy Basi, niż Moniki.

Nie ma co płakać 😉 Trzeba trzymać kciuki za kolejną ramówkę, w której znajdą się rewelacyjne produkcje, z gigantyczną oglądalnością!

Justyna jest zdrowa i zakochana. W Wiktorze.
Grajek niespecjalnie starał się o jej serce – wiemy, że nadal jest zadurzony w wyniosłej Barbarze. W ostatnich minutach odcinka organizatorka wesel zrozumiała, że darzy uczuciem swojego współlokatora. Namiętny pocałunek w drzwiach mieszkania i widok przyjaciółki.
W zasadzie nie wiem o co się zezłościła. Justyna była ubrana. Ba! Nawet miała czapkę 😉
Wiktor to prawdziwy Casanowa.
Jaka to szansa dla zwyczajnych chłopaków! Całkowita abnegacja – wyciągnięty sweterek i sprane sztruksy, zarost, który nijak nie przypomina modnej „brody drwala”, szalona fryzura (a raczej brak jakiejkolwiek) i takie „rwanie”!
Liczy się wnętrze, ciekawa osobowość i poczucie humoru.

Cieszę się, że Michał zostanie sam.
W ostatnich odcinkach mocno irytował swoim zachowaniem, w finale wyszedł z niego prawdziwy gnojek. Po co w ogóle zgodził się na ślub?
Upokorzona kobieta pozostawiona przed ołtarzem i smutny synek obserwujący jak tatuś wybiega z kościoła… Mam nadzieję, że gorzko pożałuje swojej decyzji, a Olga puści go w skarpetkach.

Oskar  wygrał z Tadeuszem.
Zastanawiam się czy fakt nagrywania klientów nie wpłynie na jego pracę w przyszłości. Będąc bogatym biznesmenem nie chciałabym, aby powiernik-adwokat nagrywał moje wyznania. Dodatkowo myśl, że w każdej chwili może mnie szantażować?

Finał mocno namieszał w relacjach bohaterów.

Gdyby ktoś chciał ustawić na facebooku profil znajomości poszczególnych postaci to z pewnością odpowiedź byłaby jedna: „To skomplikowane”.

Wiktor kocha Basię (od dawna), ale spotyka się z Justyną. Michał zniszczył marzenia Olgi i kocha Basię, która ostatecznie zrozumiała, że kocha Wiktora. Bartek kocha Justynę (nie mając już u niej żadnych szans).
Cieszę się, że Zofia z wzajemnością zakochana jest w „zwyczajnym” Mirku.

Ubolewam, że nie zobaczymy co wyszło z tego uczuciowego „galimatiasu”.
Ostatni odcinek oceniam pozytywnie. Szkoda, że streszczenie było mocno szczegółowe – bo nie miałam żadnego efektu zaskoczenia.
Za pijanego Oskara (i wystraszoną perspektywą pójścia do pracy Dorotę), muzykę i ogólne zamieszanie.
Na dobry koniec 4 bobry 🙂

20 odpowiedzi do “Powiedz Tak 13 „Z Tobą chcę być!” – po FINALE”

 1. Też bym dała 4 bobry. Myślę że zobaczywszy Justyne jej minę wyraz twarzy Wiktora oraz fakt że przyjaciółka wypytywala Basie o grajka dało jej do myślenia. To spojrzenie Baśki zabójcze 😀 Faktycznie szkoda ze nie będzie kolejnej serii ale cóż, myślę że Polsat sam jest sobie winien.

 2. Polsat dał … Szkoda że nie dali szansy tej produkcji. Myślę, że jedną z głównych przyczyn jest to że Polsat współpracuje z ATM a serial produkowany był przez Profilm, który już nie istnieje, więc ATM specjalnie chciał zgnoić serial. Swoją drogą to własnie ten pajac od ATM powiedział że nie będzie drugiej serii

 3. Justyna powiedziała Basi, że ma coś ważnego do załatwienia. Po czym Basia zastała ją u Wiktora 😉
  Może gdyby zamknęli wszystkie wątki, to nie byłoby mi tak szkoda tego serialu. A po tym finale żałuję tym bardziej. :/

 4. Goutt nie od kilku lat. Profilm produkował Powiedz tak. Polsat dał ciała na całej długości. Dla mnie ta stacja to kicz i tandeta.
  Zaprzestaje oglądania tego badziewia

 5. profilm produkował PT będąc w strukturach ATM .Jest tam mniej więcej od momentu gdy Grabowski sprzedał ATMowi prawa do Oica M. czyli od solidnych kilku lat
  Inaczej mówiąc PT produkował ATM

 6. goutt czyli Producent (czy to ATM czy PT) nie miał większego wpływu na decyzję Polsatu?
  Ja mam wrażenie, że zawiodła oglądalność – 1 milion to rzeczywiście porażka – i dlatego Powiedz tak nie doczeka kontynuacji…

 7. każdy producent wykonawczy marzy o kontynuacji bo na pierwszej transzy rzadko sie zarabia (albo zarabia sie mało). Wyjątek to Druga Szansa -ATM zarobił sporo
  w wypadku PT ,stacji nie podobał sie produkt a szczególnie jego pierwsze odcinki do tego stopnia ,że rozważano w ogóle rezygnację z emisji ale jakoś trzeba było „wycofać „zainwestowane pieniądze.
  Nigdy nie zakładano kontynuacji ,no chyba że wydarzy się cud . Cud w tym wypadku to 1,6 -1,8 mln widzów . Cudu nie było.
  Na dziś ,mniniej niż około 1,6 w s Polsat lub TVN oznacza brak kontynuacji . Taki los czeka pewnie 2 transzę „hitu”TVN bo już zeszli do 1,7 mimo,że zrobili wszystko co można ,żeby pomóc serialowi (czego nie robi Polsat licząc ,że produkt musi się obronić sam i dzieki temu więcej zarabiają i mimo to skuteczność mają w ostatnich latach nieco lepszą od TVN dla tego nie mieszał bym tak pani T. z błotem.)
  Wydaje mi się ,że porażka PT zakończyła działalnośc Profilmu bo ktoś musiał byc za to odpowiedzialny . do wyboru byli jeszcze ATM (w ktorego strukturze był Profilm) i Polsat . Wybór jest oczywisty

 8. Goutt coś pitolisz. Singielka ma 800 tys i robią drugi sezon, więc bez ściemy. Tutaj Polsat dał ciała a nawet nie ten Profilm czy ATM.
  Dawanie serialu w prapremierach i główniana pora emisji to wina polszmatu

 9. Dokładnie Tomek. Jakoś Singielka może mieć drugi sezon, podobnie inne badziewia typu Druga szansa. Polsat w nieskończoność emituje te swoje pierdoły. Teraz puści kolejny serial który za chwilę i tak zejdzie z anteny. Starsza Pani powinna jednak wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ogólnie w całym sezonie Polsat bardzo dołuje ze wszystkim więc chyba ktoś powinien za to ponieść odpowiedzialność.
  Goutt tłumaczy swojego pracodawcę jak może, ale sorki debilstwa wytłumaczyć się nie da

 10. Tomek,Andrzej dobrzy jesteście! rozgryzliście mnie. Prawda jest taka,że „Powiedz Tak” to ulubiony serial Solorza i Terentiew. Druga transza już powstaje w ogromnej tajemnicy .Ja jako pracownik byłem na planie .Do obsady dołączył George Clooney. Budżet jest ogromny bo serial uwielbia też Kulczyk który upozorował swoją śmierć żeby móc spokojnie pomóc w pisaniu scenariuszy. Dał lekką ręką 1 mln dolarów na każdy odcinek bo przejął się antuzjazmem 8 osób na tym forum. serial wyemitują w święta zamiast „Kevin sam w domu” i w ten sposób znowu powalą całą Polskę na kolana.

 11. Goutt nie błaznuj. Jednak to co napisałeś pasuje do Polsatu . Możesz zostać prawą ręką pani Terentiew. Poziom podobny

 12. Goutt poczytaj sobie fora internetowe. Nawet polsatowski wirtualnemedia. Zobacz jakie tam są komentarze. Nie powiesz mi że normalna stacja z „klasą” puszcza takie badziewia jak trudne sprawy i pamiętniki z wakacji. Gdyby powiedz tak było na TVN i tam byłaby produkcja to zrobiliby z tego hit. Polsat po prostu pewnego jarmarcznego poziomu nie przeskoczy z tym kierownictwem

 13. goutt ma dużą wiedzę z zakresu mediów, oglądalności itp. I NIKOGO nie obraża.
  Proszę o minimum kultury. Widać, że ciężko przeżywacie kasację Powiedz Tak – ale zamiast wypisywać brednie o Polsacie, ATM itp. możecie coś zrobić. Np zachęcać do oglądania finału serialu w telewizji. Gdyby przed telewizorami zasiadło np. 3 miliony Polaków to może Dyrekcja rozważyłaby kontynuację?
  TVN też ma podobne badziewia – chociażby Ukrytą Prawdę. Czy posiadanie w ramówce paradokumentów świadczy o „klasie”? Bez przesady… Jakim cudem z Powiedz tak inna stacja zrobiłaby Hit?
  Przecież kasowano nawet dużo lepsze seriale. Oglądalność jest mocnym wyznacznikiem i albo produkt „zaskoczy”, albo nie.

 14. Odnośnie oglądalności – właśnie usłyszałam w „Teleexpressie”, że TVP szuka nowej firmy do badań telemetrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *