Prawo Agaty 11, 12, 13 – streszczenia odcinków

Co ukrywa Wojtek? Agata wyjeżdża z Dębskim!
Jakie sprawy czekają kancelarię w najbliższych odcinkach? Poniżej streszczenia.

11

Agata zajmuje się sprawą Marty Żarskiej, która wniosła pozew o rozwód. Ponieważ mąż klientki to doświadczony adwokat, zapowiada się trudna batalia sądowa. Zdesperowanej kobiecie zależy przede wszystkim na uwolnieniu się od męża i nie chce walki o podział majątku. Wojtek pokazuje Dorocie bar, który kupił z kolegą ze studiów po tym, jak stracił pracę w banku. Kobieta złości się, że tak długo to przed nią ukrywał. Agata przyjmuje zaproszenie Maćka na kawę. Jest zaskoczona, gdyż przyjacielskie spotkanie okazuje się romantyczną kolacją przy świecach.

12

Dębski i Agata reprezentują pracownicę fabryki w prowincjonalnym miasteczku w sprawie o molestowanie seksualne. Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że będą dzielić pokój hotelowy. Prawników czeka nie tylko starcie w sądzie z adwokatami pozwanego dyrektora. Muszą też stawić czoło wrogości, jaką okazują obcym mieszkańcy małej społeczności. Zapracowana Dorota czuje ulgę, gdy Wojtek decyduje się sprzedać pub i poszukać zatrudnienia w banku. Pani mecenas prowadzi sprawę wojowniczej klientki pozywającej biuro podróży. W międzyczasie uświadamia sobie, że jej mąż jest nieszczęśliwy.

13

Prawniczka Izabela przestała wykonywać swój zawód kilka lat temu, gdy popełniła tragiczny w skutkach błąd. Teraz kobieta prosi Agatę, by broniła jej siostrzeńca. Chłopak został oskarżony o potrącenie kobiety i pozostawienie jej nieprzytomnej na miejscu wypadku. Prawnicy przygotowują się do nadchodzącego dorocznego balu adwokatów. Dorota zamawia sukienkę. Tymczasem Dębski stara się uniknąć towarzyszenia Okońskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *