Prawo Agaty 2×13 – streszczenie odcinka

Premiera 27 listopada 2012.
Co wydarzy się w odcinku?

Agata spotyka się z Hubertem. Nalega, by został świadkiem koronnym w sprawie Okońskiej. Tłumaczy mu, że to jedyny sposób, by śledztwo zostało umorzone. Tym samym Agata i jej wspólnicy będą bezpieczni. Chojecka, żona byłego klienta Agaty, zjawia się w kancelarii z propozycją założenia sprawy rozwodowej. Chojecki przebywa w więzieniu. Bartek prowadzi sprawę klientki Dębskiego przeciwko właścicielce biura matrymonialnego. Niebawem odkrywa, że pracownicy biura dopuszczali się oszustw.

6 odpowiedzi do “Prawo Agaty 2×13 – streszczenie odcinka”

 1. Agata spotyka się w areszcie z Hubertem. Dowiaduje się, że nie zamierza przyjąć oferty Okońskiej i zostać świadkiem koronnym. Agata nalega, by to zrobił. W ten sposób sprawi, że śledztwo w sprawie jego oszustw, a więc także i ProSpectrum, zostanie umorzone. Agata i jej wspólnicy będą bezpieczni. Wychodzi od niego nie wiedząc, co postanowi. Tymczasem zgłasza się do niej Chojecka – żona jej byłego klienta. Mężczyzna siedzi w więzieniu, wrobiony przez swojego konkurenta w przemyt narkotyków. Agata wciąż walczy o wznowienie procesu. Ale Chojeckiej nie o to chodzi. Dostała zdjęcia świadczące o tym, że jej mąż miał romans. Chce się rozwieść. Bartek prowadzi sprawę klientki Dębskiego przeciwko właścicielce biura matrymonialnego. Wydaje się, że reprezentuje wariatkę, do momentu, gdy przez przypadek odkrywa, że biuro rzeczywiście oszukiwało.

 2. Ciekawe czy Chojecka będzie tylko w kontekście rozwodu czy może dowiemy sie jednak co z jej mężem i tym ewidentnym przekrętem z poprzedniego odcinka

 3. Za Światem Seriali : Ujawniamy, że w w ostatnim odcinku drugiej serii (emisja we wtorek 27 listopada) swój finał znajdzie sprawa z Hubertem Sułeckim vel Rafałem Ostrowskim (Bartłomiej Świderski), byłym narzeczonym Agaty Przybysz, która spotka się z nim w areszcie.

  Usłyszy od niego, że wcale nie zamierza przyjąć oferty prokurator Marii Okońskiej (Małgorzata Kożuchowska) i zostać świadkiem koronnym. Oczywiście Agata będzie nalegać, by to zrobił. Powód? W ten sposób sprawiłby, że śledztwo w sprawie jego oszustw, a więc także i ProSpectrum, zostanie umorzone. Czyli Agata i jej wspólnicy byliby w końcu bezpieczni.
  Od strachu do namiętnego pocałunku

  Wychodząc od Huberta, Agata nie będzie znała jego ostatecznej decyzji. Na domiar złego kilka godzin później w kancelarii po raz kolejny odwiedzi ją Marczak (Dariusz Jakubowski), który ponowi swoje groźby, jeśli nie zdoła wybić Sułeckiemu z głowy pomysłu zostania świadkiem koronnym. Jednak Hubert spełni prośbę Agaty, a ona zacznie bać się o swoje życie. W emocjach między nią a Dębskim znów dojdzie do gorącego pocałunku. Tyle że chwilę później Agata zachowa się wyjątkowo nerwowo i po raz kolejny spłoszy Marka.

  Tymczasem – ku wielkiemu zdziwieniu mecenas Przybysz – wezwanie do sądu nie zostanie odwołane. Agata wystąpi w roli świadka, ale Okońska zapyta ją tylko o Marczaka i jego groźby. Po rozprawie okaże się, że Hubert chce się z nią spotkać po raz ostatni. Dowie się, że Sułecki – uciekając z jej pieniędzmi – w pewnym sensie uratował jej życie.

  Zdradzamy, że w ostatniej chwili Agata zrezygnuje z wizyty u Huberta. W środku nocy uda się do Dębskiego. Gdy zadzwoni do drzwi, otworzy jej… Maria Okońska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *