Prawo Agaty 3×12 – streszczenie odcinka

Premiera 14 maja 2013.
Co wydarzy się w odcinku?

Agata prowadzi sprawę Jerzego Czerwińskiego (Robert Gonera), który chce pozwać wydawnictwo za artykuł szkalujący jego 17-letnią córkę. Artykuł w gazecie ukazał się w czasie, gdy dziewczyna brała udział w telewizyjnym show tanecznym. Mężczyzna twierdzi, że jego córka została w publikacji zniesławiona, co doprowadziło do podjęcia przez nią próby samobójczej. Bitner dzwoni do Kancelarii i zwołuje zebranie. Przybysz wyjawia Dorocie i Dębskiemu, że Bitner był pracownikiem Marczaka, lecz teraz działa już na dwa fronty. Przyznaje się, że była u niego i zagroziła ujawnieniem tego faktu Marczakowi, jeśli nie zostawi Kancelarii w spokoju. Sytuacja jest napięta. Dębski dowiaduje się, kto będzie orzekał w sprawie Agaty w Radzie Adwokackiej. Rozpoczyna się rozprawa dyscyplinarna.

7 odpowiedzi do “Prawo Agaty 3×12 – streszczenie odcinka”

  1. Jedyne, co mi przychodzi do glowy to takie proste rozwiazanie – Agata nie była w pracy, a o swoim wolnym dniu nie poinformowala przelozonego. Bitner w rozmowie telefonicznej zwolnil jak dyscyplinarnie, a Agata chce sie odwolac od jego decyzji.

  2. Z tego co wiem ogólnikowo ze ŚS to będzie trochę na innej zasadzie – przecież Bitner nie może jej zabrać prawa do wykonywania zawodu a w tym cały sęk.
    Nie wiem czy lubicie spoilery dlatego napiszę jedynie tyle że w sprawie będzie chodziło o Kowalskiego… Bitner będzie chciał się zemścić na Agacie, więc poda ją o specjalne przegranie sprawy na niekorzyść klienta – a adwokat przez etykę swojej pracy nie może z premedytacją przegrywać spraw – więc coś takiego zarzucą Agacie, tego świadka Smolika itd itd – grunt że zapowiada się ciekawie

  3. aha, no bo ona ma podsłuch w tel., więc Bitner wie, że zadzwoniła do Okońskiej mówiąc o Smoliku
    już rozumiem 😀

  4. No właśnie na to dowodu nie mają że podsypała go Okońskiej – jedynie że sugerowała Smolikowi pójść do prokuratury – ma zeznawać Okońska więc będzie się działo 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *