Prawo Agaty 7×01 – streszczenie odcinka

Premiera 7 sezonu Prawa Agaty 3 marca 2015.

Poniżej długie i szczegółowe streszczenie. Akcja nowych odcinków rozpoczyna się dwa miesiące po wydarzeniach z finału.

Ta seria nie pozostawi pytań bez odpowiedzi oraz nierozstrzygniętych historii.
Przed Agatą i Bartkiem pojawiają się nowe perspektywy. Zwolnił się lokal w tej samej kamienicy i Bartek przedstawia Agacie plan rozwoju kancelarii: mogą powiększyć metraż, zatrudnić większą liczbę ludzi. Stać się dużą kancelarią, konkurującą z największymi graczami w mieście. Równocześnie trwa romans Agaty i Marka. Podczas wizyty w Warszawie Andrzej zastaje Dębskiego w mieszkaniu Agaty – jednak tym razem bohaterowie nie pozostawiają niedomówień – Agata i Dębski są razem. Gryzą się, ścierają, pracują w konkurencyjnych kancelariach, ale są szczęśliwi. Mimo to Agata zauważa w ojcu niepokój. Andrzej ukrywa przed nią, że dostaje anonimowe telefony. Ojciec Agaty oczywiście bagatelizuje sprawę i nie chce się do niczego przyznawać. Ale duży znak zapytania – ciągle wisi w powietrzu. W życiu Wojtka i Doroty nadal czuć piętno wydarzeń z poprzedniego sezonu. Dorota nie może znaleźć pracy w sądzie w Gdańsku. Pretekstem jest brak etatów, ale niechęć prezesa sądu jest oczywista. Wojtek odczuwa podobne emocje w swojej firmie. Dziwnym trafem został odsunięty od spotkań biznesowych z ważnymi klientami. W tym samym czasie Dorota dostaje sygnał od Tulińskiego, że jest wakat w sądzie rodzinnym w Warszawie. Dorota informuje o tym Wojtka. Na koniec odcinka Gawronowie podejmują decyzję o kolejnej przeprowadzce. Może tym razem już na stałe? Bartek planuje rozwój kancelarii. Jest szczęśliwy: łączy rolę ojca, prawnika i spotyka się z Anielą. Sielankę kończy wiadomość, że Justyna i Rafał dostali propozycję świetnej pracy w Brukseli. Zamierzają wyjechać z Franiem – przynajmniej na kilka lat. Wstrząśnięty Bartek próbuje negocjacji, ale spotyka się z odmową. Dla Bartka coraz wyraźniejsza staje się perspektywa walki sądowej o opiekę nad dzieckiem. Równocześnie Agata i Bartek prowadzą trudną sprawę – mężczyzny oskarżonego o zabójstwo. Sprawa jest mocno niejednoznaczna: morderca to zrozpaczony ojciec, który wymierzył sprawiedliwość za śmierć swojej 18-letniej córki. Dziewczyna zginęła w wypadku auta prowadzonego przez pijanego kierowcę. Ten został skazany, ale kara była nieadekwatna do zbrodni. Ojciec wziął sprawy w swoje ręce.

8 odpowiedzi do “Prawo Agaty 7×01 – streszczenie odcinka”

  1. odcinek 82 (s07e02)
    Dębski informuje Agatę o szantażyście Andrzeja, Agata reaguje bardzo emocjonalnie. Natychmiast jedzie do ojca, ale ten – nie wiedzieć czemu – wcale nie jest skory do składania wyjaśnień. Przysięga tylko Agacie, że absolutnie nic mu nie grozi. I chodzi o sprawy „osobiste”. Prosi, by Agata się tym nie zajmowała. Dębski jest w tej sytuacji głosem rozsądku. Pomaga Agacie, ale stara się zachować zimną krew. Razem ustalają tożsamość szantażysty. W sądzie pod Warszawą Agata prowadzi sprawę kobiety, która niesłusznie została zwolniona z pracy. Wkrótce okaże się, że sprawa mogła mieć podłoże antysemickie. Tymczasem Dębski stara się wybronić niesfornego piłkarza przed gigantyczną karą jaka grozi mu za złamanie umowy sponsorskiej. Pokazał w czasie meczu środkowy palec sędziemu. Chciał go obrazić? Czy może był to sygnał dla kolegów z drużyny – zmiany ustawień taktycznych? Pod koniec odcinka Agata i Dębski znajdują wspólne mieszkanie. Jest w nim dodatkowy pokój, który pośrednik nieruchomości przedstawia jako „idealny dla dziecka”. Dorota wraca do Warszawy. Dostaje dobrą pracę w sądzie cywilnym. W pewnym momencie dowiaduje się, że mecenas Tuliński zrobił dla niej znacznie więcej, niż tylko przekazanie informacji o wolnym etacie. Gdy Dorota spotyka w sądzie adwokata, próbuje wyczyścić sytuację, ale Tuliński bagatelizuje sprawę: nie oczekuje niczego w zamian. Zapewnia Dorotę, że została przyjęta do pracy ze względu na duże doświadczenie i kwalifikacje. Dorota wierzy Tulińskiemu. Wojtek postanawia wykorzystać spore odszkodowanie, jakie dostał ze swojej firmy za zerwanie kontraktu. Bartek wstrzymuje plany rozwoju kancelarii i angażuje pełnię sił w sprawę Franka. Z pomocą Anieli próbuje odwieźć Justynę od wyjazdu. Nie pomaga ani mediacja, ani sprytna interwencja Anieli. Agata po nitce do kłębka zdobywa kolejne informacje na temat szantażysty – Michała Cybulskiego. Okazuje się, że osoba, która szantażuje Andrzeja i chce wyciągnąć od niego pieniądze, ma coś wspólnego z przeszłością… matki Agaty.

  2. A ktoś orientuje się, co ostatecznie zdecydował się wyemitować polsat wiosną? będą jakieś seriale czy nie? 🙂

  3. Super – dzięki za wszystkie informacje. Ale powiem Wam w zaufaniu, że nie rozumiem zupełnie tej akcji promocyjnej ze streszczeniami kolejnych odcinków 3 tygodnie przed premierą. W okolicach czwartku pojawią się dwa kolejne (zgaduję, ale tak było w ubiegłym sezonie). Dodatkowo prapremiery (darmowe) i już w marcu dowiemy się co wydarzy się u bohaterów do połowy sezonu.
    A później zostaje tylko oglądanie odcinków bez cienia zaskoczenia…

  4. mam wrażenie, że twórcy wychodzą z założenia, że muszą wcześniej opowiedzieć co się wydarzy, żeby widz zrozumiał. Ot co autor miał na myśli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *