Prawo Agaty 7×03 – „Jutro” – recenzja

*Sponsorem tytułu jest grupa Lemon.

Kolejna prapremiera!
Tych, którzy nie mogli się doczekać – zapraszam poniżej.
Uwaga na Spoilery.

W dniu dzisiejszym obie sprawy dotyczyły pracowników Kancelarii.

W pełnej krasie pojawił się brat Agaty.
Badania DNA są niepodważalne. Ukochana córeczka Andrzeja ma rodzeństwo, o którym dotychczas nie miała zielonego pojęcia.
Uwielbiam Eryka Lubosa i naprawdę cieszę się, że pojawił się w ostatniej odsłonie serialu.
Na jaw wychodzi coraz więcej faktów. Brat, który miał być drobnym cwaniaczkiem zupełnie przeorganizował swoje życie, założył rodzinę i kupił potężną posiadłość.
Kilka tysięcy złotych nie jest mu w zasadzie do niczego potrzebne – mam wrażenie, że mężczyzna będzie starał się ukarać Przybyszów za swój pobyt w Domu dziecka.

Agata w ostatnich minutach odcinka wykazała się empatią – za co została zbesztana, jak i również nagrodzona powrotem starego albumu ze zdjęciami mamy.

Brat – złodziej i włamywacz? A może raczej człowiek, który po wielu latach poszukuje swojej tożsamości i chce poznać siostrę?

U Bartka walka o dziecko.
Justyna wytoczyła działa – podobnie jak dziadzio Franka. Zupełnie nie dziwię się, że po mocnych dowodach na „próby korupcji” Bartkowi ograniczono prawa do opieki nad synkiem.
Mam jednak wrażenie, a nawet pewność, że niebawem Justyna przemyśli swoje postępowanie. Widać, że zdaje sobie sprawę z tego, że Franio bardzo dobrze czuje się u ojca, a Bartek kocha synka.

Aniela została aresztowana za włamanie do systemów policyjnych.

Dorota również nie ma różowo – po raz kolejny ktoś chce jej wręczyć łapówkę.
(Nota bene jak to człowiek uczy się przez całe życie. Wystarczy przekupić ławników, a nie głównego Sędziego 😉

Odcinek podobał mi się średnio.
Padały wielkie słowa, a pracownicy Kancelarii, chociaż zachowali się fair, to i tak dostali po nosie.
Nie było żadnej sceny komediowej, nie wzruszyłam się i nie zdążyłam się nacieszyć nowym gniazdkiem miłości Marka i Agaty.
+ Eryk Lubos.

Mam wrażenie, że w ostatnich odcinkach sezonu (a może i wcześniej) Agata i jej przyrodni brat znajdą cień porozumienia.
I Liczę na to.

Odcinek z zachowkiem brata i walką o Franka oceniam na 2,5 bobra.

9 odpowiedzi do “Prawo Agaty 7×03 – „Jutro” – recenzja”

 1. mnie tez się średnio podobało. Justyna i Bartek są siebie warci a jedynie dziecka żal bo kiepskie wzorce wynosi. Ja mam wrazene, że żeby Franek wrócił do Bartka to Justynie musi się coś stać. Swoją drogą Daria mówiła że jeden romans się rozpadnie i podejrzewam że może tu chodzić o Aniele i Bartka

 2. A ja po obejrzeniu mam takie dziwne wrażenie, że Agata będzie chciała adoptować dziecko (chodzi mi o te dwa momenty w domu dziecka)

 3. Piter – a ja to odczytałam jako wstrząs dla Agaty. Ona miała mamę i ojca, a jej brat siedział w DD i patrzył tęsknie w okno…

 4. Droga Adminko, masz rację 🙂 Też pomyślałem o tym wstrząsie (później przecież Agata nie powołała świadka). Ale wydaje mi się, że widok chłopca patrzącego w okno Agacie zostanie w pamięci i jednak myśl o adopcji (albo posiadaniu biologicznego dziecka) pojawi się w serialu. Tym bardziej, że 7 seria ma być ostatnią, to sądzę że scenarzyści postawią na happy end. A PA jest znane z dość oryginalnych zakończeń, także adopcja nie zaskoczyłaby mnie.
  Tak jak Ty liczę na ciekawe rozwinięcie wątku brata Agaty. Czekam też na dalsze losy Justyny i Bartka.

 5. Liczyłam na coś innego, a tu rach ciach i sprawa brata i jego spadku została rozwiązana, ja też liczę że nie tylko na tym się się skończy i będzie dalszy ciąg tego wątku.

 6. 85 Odcinek serialu
  Rok produkcji:2015
  Fundacja walcząca o prawa zwierząt może przestać istnieć, jeśli Agacie nie uda się zminimalizować skutków akcji lekkomyślnie podjętej przez jej działaczy. Nie wszyscy jednak w tej sprawie mają czyste intencje. Ponadto Aniela ma poważne kłopoty z prawem. Agata i Bartek robią, co mogą, ale emocjonalne podejście Bartka do tematu nie pomaga. Zaczyna się zarysowywać konflikt pomiędzy nimi. Osobiste życie Agaty też nie jest wolne od zmartwień. Michał Cybulski powoduje ciągle nowe kłopoty. Jak nikt umie doprowadzić prawniczkę do szewskiej pas

 7. ja też się trochę wynudziłam, tym bardziej, że już nam zdradzono kim będzie Lubos. Może obrót sprawy był zaskoczeniem, postawa Agaty w końcówce mnie zaskoczyła i to na plus, intryguje mnie jak to się potoczy dalej. Marek już kolejny raz jest tłem do spraw Agaty, chciałabym go zobaczyć w bardziej niegrzecznym wydaniu, bo do takiego wizerunku jego przywykłam. Margata nadal odbiega od moich wyobrażeń. Zdaję sobie sprawę, że pokazanie związku jest trudniejsze niż wcześniejsze ukazywanie ich skomplikowanej relacji, ale przyzwyczaili nas do tego, że to bohaterowie nietuzinkowi, więc oczekiwania rosną z sezonu na sezon. Sprawa Bartka syna prowadzona w sposób ciekawy, chyba najbardziej przykuła moją uwagę w tym odcinku. Aniela znacznie poniżej moich oczekiwań. Dwa i pół bobra to dobra ocena za ten odcinek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *