Prawo Agaty „Nadzieja tak krucha i naiwna” – po odcinku 6×11

* Tytuł – cytat sponsoruje zespół Riffertone. Jednak nazwa utworu „Horyzont” w ogóle mi nie grała 😉

Już niebawem finał sezonu, a w nim wiele zmian w życiu bohaterów.
Co wydarzyło się w jedenastym odcinku?
Zapraszam 😉

*Miałam nadzieję, że przed końcem sezonu coś drgnie w relacjach głównych bohaterów. Aniela i Bartek nie zamienili dzisiaj ani słowa, a Dębski z Agatą mijali się w Sądzie, a w końcu udali się w długą podróż.
Dziwię się, że nie pokazano widzom ich wspólnych godzin w samochodzie? Czyżby naprawdę przez całą trasę na Suwalszczyznę milczeli?

Główna sprawa odcinka – czyli obrona architekta mocno mnie wynudziła. Stropy, ściany, wzmocnienia i finał, w którym okazało się, że to syn zapłakanych budowlańców sprowadzał tanie zamienniki stali z Chin – nijak mnie nie ruszyła.
Żałuję, że po raz kolejny nie widzieliśmy na sali sądowej Dębskiego czy Bartka.

Cieszę się jednak, że scenarzyści poświęcili więcej czasu rodzinie Doroty. Wiemy, że Wojtek jest szykanowany przez kierownictwo swojego banku i musi odejść z pracy.
Szkoda mi Filipa, który jest dręczony przez kolegów, a nawet trenera. Trochę za dużo product placement w Gdyni, ale dobrze, że małżeństwo nadal się wspiera i jest ze sobą bez względu na wszystko.

Już wiemy czym naprawdę zajmuje się Górecki i dlaczego jego żona podrzuciła Sędzi Gawron spis dziewczyn, które zostały sprzedane do burdeli.
Prawda powoli wychodzi na jaw. Okazuje się, że „łapówka” dla Doroty to tylko czubek góry lodowej w bardzo poważnym przestępstwie.
Nie omieszkam napisać, że żałuję, iż scenarzyści rozwlekli jej obronę na cały, szósty sezon. Ale za to mogliśmy oglądać idealnego męża i ojca – Wojtka.

Bez urazy.
Jedenasty odcinek z pewnością nie trafi na listę moich ulubionych. Za mało spraw sądowych, za dużo milczenia wśród głównych bohaterów.

Bobry za Dorotę i ostatnie minuty z Górecką.

1,5 bobra.

16 odpowiedzi do “Prawo Agaty „Nadzieja tak krucha i naiwna” – po odcinku 6×11”

 1. Jedyny plus że było sporo Anieli. Bartkowi to już nie wiem o co biega, niby wodzi teraz wzrokiem za Anielą, ale kto wie. Mam nadzieje, że Aniela nas nie opuści. Sprawa nudna .

 2. Dodam, że Agata już się pokapowała czemu Aniela z kancy odchodzi. Dębski non stop nijaki, podobnie jak Bartek flegmatyczny

 3. Właśnie Aniela powinna zająć w odcinku dużo więcej miejsca, kiedy nie było już czasu na Bartka, Czerską czy inne sądowe sprawy. Miałam nadzieję, że zobaczymy ją np. na uczelni, czy w mieszkaniu.

 4. Nie wiem czy widzieliście

  Serial prawniczy w polskiej rzeczywistości – Waffelek.

  Sam jestem prawnikiem. Gdyby serial prawniczy miał pokazywać samą prawdę to wyglądałby tak.

  SEZON 1

  Odcinek 1.
  Główny bohater czyta komentarz do kodeksu cywilnego.

  Odcinek 2.
  Główny bohater pisze odpowiedź na pozew.

  Odcinek 3.
  Główny bohater wciąż pisze odpowiedź na pozew. Cliffhanger: czy sekretariat zdąży wydrukować i skompletować załączniki przed północą?

  Odcinek 4.
  Bohater drugoplanowy-aplikant dociera na pocztę główną z odpowiedzią na pozew o godzinie 23:45.

  Odcinek 5.
  Główny bohater oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy.

  Odcinek 6.
  Główny bohater wciąż oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy.

  Odcinek 7.
  Termin rozprawy zostaje wyznaczony. Główny bohater ma kolizję z terminami w 2 innych sprawach. Sąd nie wyraża zgody na zmianę terminu.

  Odcinek 8.
  Oczekiwanie na rozprawę. W drugiej sprawie udało się wysłać aplikanta. W trzeciej główny bohater szuka zastępstwa. Nieskutecznie.

  Odcinek 9.
  W ostatniej chwili udaje się znaleźć zastępstwo. Poza tym główny bohater pisze umowę.

  Odcinek 10.
  Główny bohater stawia się na rozprawie. Okazuje się, że powód nie został prawidłowo powiadomiony o terminie rozprawy. Termin zostaje zniesiony, kolejny zostaje wyznaczony na za 3 miesiące.

  … w sam raz na przerwę wakacyjną.

 5. To fakt, że sprawa nudna, Bartek nijaki, ale ode mnie 3,5 bobra 😉 Za Wojtka i Dorotę, za to, że zaczyna się poprawiać relacja Agaty i Marka, za ostatnią scenę z Górecką oraz pół za zapowiedź (pomimo iż to następny odcinek, ale zapowiada się bardzo ciekawie). W ogóle dziwne, że też Ewa ma z tym coś wspólnego. Chyba już wiemy, skąd się wzięło dziecko Ewy i to nie ma nic wspólnego z jej starą miłość z liceum, czy tam ze studiów ;))

 6. Rzeczywiście sprawa Agaty mało ciekawa za to nadrabia wszystko to co się dzieje dalej w sprawie Góreckich, handlowanie kobietami nie pomyślałam o tym.
  Bartek wziął z przykład z Dębskiego i nie odzywa się do Anieli.
  U Agaty i Marka to norma,że jadąc samochodem milczą. Tak też było jak jechali razem do Bydgoszczy, więc mnie to w ogóle nie zdziwiło.

 7. Zdecydowanie za mało Anieli. Jak wyjedzie to produkcja strzeli sobie w stopę a ja ten serial przestaje oglądać. Jakoś perypetie Doroty w ogóle mnie nie ciekawią. Agata snuje się zrozpaczona, nijaka przez cały sezon, ile więcej można. O Bartku i Dębskim nie wspominam bo tak miałkich bohaterów to nawet w polskich produkcjach nie było

 8. Sprawa była rzeczywiście nudnawa,uśmiechnęłam się pod nosem,gdy przeczytałam adminowe:”stropy,ściany,wzmocnienia”,bo też tylko to w kółko słyszałam.Dodałabym jeszcze „belki” do kompletu 😉
  Agata i Marek trochę zaczęli ze sobą rozmawiać,to teraz Aniela i Bartek milczą,co za zwyczaje mają w tym serialu 🙂 Może do końca sezonu zamienią ze sobą chociaż dwa zdania?
  Lubię czasem wyłapywać drobne,nieznaczące szczegóły i w tym odcinku Agata po ogłoszeniu półgodzinnej przerwy w rozprawie pojawiła się na korytarzu sądowym bez togi.Opłacało się ją zdejmować,by zaraz wracać i zakładać? 😉 Pewnie z pół przerwy przez to straciła.

 9. A mi się wydaje, że admin trochę niesprawiedliwie przydziela bobry poszczególnym serialom 🙁 Bez urazy ale pierwszy odcinek Przyjaciółek w tym sezonie dostał bodajże 3 bobry a stał na dużo niższym poziomie niż 11 Prawa Agaty . I odnosi się to też do całych sezonów Prawo agaty ponad 3,5 bobra nie wchodzi nigdy a Przyjaciółki poniżej 3,5 bobra nigdy nie schodzą i tyczy się to też innych seriali.
  MYŚLĘ ADMINIE ŻE BARDZIEJ POWINNNAŚ MYŚLEĆ ZANIM PRZYZNASZ OCENĘ !!! BO TEN PORTAL POWOLI TRACI SENS :(((( WIĘCEJ RECENZJI MNIEJ PLOT POWINNO BYĆ TAKIE JEST MOJE ZDANIE !!!!

 10. Przyjaciółki w tym sezonie trzymają bardzo wysoki poziom od pierwszego, do ostatniego odcinka, w przeciwieństwie do Prawa Agaty, które niestety zaczyna nudzić (przede wszystkim nie ma żadnych relacji wśród głównych bohaterów).

  Kundzia ile ja się namyślę przed wydaniem bobrów to głowa mała 😉

 11. Kundzia uwierz mi, że gdybym mogła cały dzień poświęcić na twoje-seriale to pisałabym nawet recenzję Klanu czy wszelkich produkcji, które pojawiają się w Polsce (i nie tylko) – bo to uwielbiam. Jednak pracuję zawodowo.
  Na recenzje mam czas tylko wieczorem.

 12. fakt faktem, Przyjaciółki wymiatają w tym sezonie i nie dziwię się wysokim ocenom, ale bez przesady 11 odcinek Prawa to jeden z lepszych w tej serii, coś się zaczyna wyjaśniać i dziać pozytywnie w kwestii Marka i Agaty.. oczywiście ta seria najgorsza i już nic tego nie zmieni..

 13. To byl najslabszy odcinek w tym sezonie. Taka nuda, że lewdwo nie przewijałam. A Prawo Agaty bardzo lubie. Ogolnie to najslabszy sezon w historii.

 14. sezon rzeczywiście jest trochę słabszy bo brakuje wspólnych scen Marka i Agaty jak są to oni milczą a ja tak bym chciała żeby był powrót do ich zachowania z 1 i 2 sezonu, mam nadzieje że będzie 7 sezon i pokarzą tam szczęśliwą parę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *