Nie było polskiego utworu, nie będzie w tytule tradycyjnie cytatu z piosenki.
Ale nie zniechęcajcie się tym brakiem - odcinek był bardzo dobry. Osobiście nadal uważam, że pojawiły się lepsze kreacje aktorskie niż w dzisiejszym epizodzie, jednak sprawa, którą zajęła się Kancelaria była zaskakująca i fenomenalnie napisana.
Moim zdaniem to najlepszy wątek kryminalny w Prawie Agaty.

Przyjaciel Dębskiego traci żonę. Ktoś włamuje się do mieszkania i podcina tętnicę kobiety. Nie ma jednak śladów włamania, został wyłączony alarm, brak jakichkolwiek śladów sprawcy.
Prokurator Okońska szybko postanawia zatrzymać jedynego podejrzanego, jeszcze szybciej Agata (zastępując Marka) uchyla areszt.

Rozpoczyna się trudna rozprawa. Pierwsze alibi okazuje się fałszywe. Polityk powołuje na świadka kochankę, z którą rzekomo spędził wieczór podczas morderstwa żony. Maria podsłuchuje rozmowę telefoniczną Marka i Agaty dzięki której znajduje dowody na kłamstwo dziewczyny - uczulenie na lateksowe prezerwatywy. Kancelaria musi po raz kolejny kombinować…

Nie będę Wam psuła zabawy streszczając cały odcinek. Finał jest naprawdę zaskakujący.
I muszę przyznać, że scenarzyści odwalili kawał dobrej roboty - takiego epizodu nie powstydziłaby się żadna z zagranicznych produkcji.

Trochę brakowało mi Doroty ale rozumiem, że  podczas niecałej godziny ciężko byłoby upchać jej perypetie zawodowe, czy problemy domowe.
Pojawił się za to Bartek i jego nowa praca. Ma nie tylko biurko ale i własne biuro do dyspozycji + asystentkę i kawę na każde skinienie, której nie musi już parzyć. Został doceniony przez ojca i kolegów z firmy, a jednak wybrał Kancelarię.
Okońska wyprowadziła się od Marka (zauważyliście, że z odcinka na odcinek jej bohaterka staje się coraz bardziej sympatyczna?).

Nie będę się powtarzać. 4 bobry.

PS. Siedząc samotnie w domu (czekając na mężczyznę) i spędzając mile czas na odcinku, w którym kobieta została zamordowana przez tajemniczego włamywacza usłyszeć na dole rumor i dźwięk tłuczonego szkła - bezcenne ;)
PS.1. Przewrócona szafka ze słoikami.