Kłaniam się w pas scenarzystom Prawa Agaty, którzy postanowili przenieść akcję w serialu równocześnie z powrotem do jesiennej ramówki.
Dlatego też fani zobaczyli jak zmieniło się życie bohaterów serialu przez kilka miesięcy - w zasadzie teraz jesteśmy “na bieżąco”.

Trzy miesiące w życiu Kancelarii to sporo.
U nas wakacje, przetwory, remonty, wyjazdy, sezon ogórkowy - a w serialu dzieci, dzieci i jeszcze raz dzieci ;)

Oczywiście z tymi dziećmi przesadziłam… Chociaż jak widzieliście ostatnie minuty, a nawet sekundy odcinka - główna bohaterka jest w ciąży.
Agata Przybysz dopiero się dowiedziała, że będzie mieć dziecko Marka. My wiedzieliśmy sporo wcześniej. Wiedzieliśmy, że Bartek został ojcem Franka, wiemy również, że Dorota, która wybrała rodzinę - postanowiła się przeprowadzić.
Ba! My widzowie wiemy nawet, że Pani Kożuchowska jest w ciąży i jej bohaterka z pewnością ograniczy wizyty w Kancelarii.

Nie ma co udawać. Wszystko co wdzieliśmy w pierwszym odcinku pojawiło się w zapowiedziach.

Wszystko wiadomo. W tym sezonie będą rządzić bobasy. Franek - syn Bartka, dziecko Agaty (nienarodzone) i przy okazji całkiem realne dziecko  Małgorzaty Kożuchowskiej, która wciela się w Okońską.

Na wstępie wiemy jedynie, że Agata i Bartek nie “wyrabiają” się ze sprawami, natomiast Kancelaria Czerskiej, po przejęciu Dębskiego odnosi spore sukcesy.

Aniela jest cudowna. Od dawna wiemy, że kocha się w Bartku, a w szóstym sezonie jej tęskne spojrzenia i chęć pomocy przy Franku… Szkoda, że Bartek jeszcze tego nie widzi…

Doroty nie ma. Żyje sobie bezpiecznie i rodzinnie z Wojtkiem nad morzem. Wraca do domu po 15:00, gotuje z mężem, a w międzyczasie odbiera telefony od byłego kochanka.
Zuzia rośnie, widać Filipa. A my, widzowie wiemy, że ta słodka idylla rozsypie się niebawem.

Agata wymiotuje i prowadzi sprawę żołnierza podejrzanego o morderstwo - szeregowego z tej samej jednostki. W kolejnym odcinku zobaczymy gwałt, oskarżonych i podejrzewam, że happy-end.
Na plus Pan Bluszcz. Oczywiście Fabijański bez zarzutów.
Niestety sprawa odcinka będzie miała dalszy ciąg.

Jak wiecie - od dawna nie przepadam za takimi “atrakcjami” ;) Ja po prostu lubię, kiedy temat odcinka jest zaskakujący, wszystko wyjaśnia się w przeciągu godziny, a widzowie dostają odpowiedzi na pytania :”Kto zabił”. “Kto zranił”, “Kto zgrzeszył ;)

Żołnierze - Bez urazy. Ale to okrutnie nudne.

W zasadzie już wiem ze streszczeń i zwiastunów - jak potoczy się życie Agaty, w kolejnych dwóch epizodach.
Dorota będzie wzywana na rozprawę rozwodową byłego kochanka, Bartek z Anielą zajmą się Frankiem. A Agata z Markiem… No niestety nic z tego. Ale będzie dziecko.

Trzymam kciuki.
Za dobry początek 3 bobry.