PREMIERA! „Breaking Bad” 2. sezon od 1 lipca w Telewizji POLSAT!

PREMIERA: 01.07.2013; godz. 00:45
EMISJA: poniedziałek po północy

Pozbawiony charyzmy nauczyciel chemii staje się najbardziej poszukiwanym przestępcą w Nowym Meksyku! Walt/Heisenberg (Bryan Cranston – za tę rolę 3. uhonorowany Emmy i 3. nominowany do Złotych Globów) odkrył nową pasję po tym, jak dowiedział się, że… umiera – ma nieuleczalnego raka. Chciał tylko pomóc bliskim, a rozpoczął „ekscytujące” życie wytwórcy narkotyków. I nawet, gdyby chciał zawrócić z tej „drogi do piekła”, jest już za późno… Rozpoczynamy premierowy, 2. sezon „Breaking Bad” – jednego z najgłośniejszych amerykańskich seriali ostatnich lat, uhonorowanego wieloma prestiżowymi nagrodami!

Poczucie bezsilności na myśl o tym, że nic nie pozostawi rodzinie po swojej śmierci, ożywiło w głównym bohaterze nieznane mu wcześniej uczucia. Walter White (Bryan Cranston) stał się człowiekiem czynu. Zmienił się w kryminalistę, by zabezpieczyć ukochaną żonę, która jest w zaawansowanej, nieplanowanej ciąży – Skyler (Anna Gunn – znana z filmu „Wróg publiczny” i serialu „Deadwood”, za rolę w „Breaking Bad” nominowana do Emmy 2012) i nastoletniego, niepełnosprawnego, ale bystrego syna o imieniu Walter Jr. (R.J. Mitte, „Chirurdzy”). Oni też go szczerze kochają. Jak zareagowaliby, gdyby poznali prawdę, skąd pochodzą pieniądze na jego drogie leczenie i ich utrzymanie?
A tymczasem Walter „Walt” Hartwell White, ksywa „Heisenberg” – dobry chemik i były nauczyciel w szkole średniej – w poprzednim sezonie zaczął produkować nielegalnie metamfetaminę. Pracuje w duecie ze swoim byłym… uczniem. Jesse Pinkman (Aaron Paul- znany również z filmu „Mission: Impossible III”, nagrodzony Emmy 2010 i 2012 za rolę w tym serialu) zna się na dystrybucji „towaru” i z tego powodu popadał już w konflikt z prawem. Bywał również na dnie z powodu uzależnienia od narkotyków. Ale najgorsze dopiero przed nim… Tym bardziej więc może zastanawiać, co łączy tych dwóch, tak różnych ludzi – szanowanego nauczyciela i ojca rodziny, który zmaga się z nieuleczalną chorobą, z młodocianym przestępcą i wyrzutkiem społeczeństwa, odrzuconym nawet przez własnych rodziców?
Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że szwagier Waltera, Hank Schrader (Dean Norris, nominowany do Screen Actors Guild Awards 2012 za rolę w tym serialu) dowodzi wydziałem antynarkotykowym w Albuquerque i zaczyna powoli deptać mu po piętach, nie wiedząc, że ściga członka własnej rodziny. On i jego ludzie z miejscowego oddziału DEA pracują właśnie nad rozwiązaniem zagadki tajemniczego wytwórcy metamfetaminy, który pojawił się niedawno w okolicy i wyeliminował z narkotykowego rynku ich znajomego dilera, „Szaloną Ósemkę”. Jedyny trop, jaki agenci posiadają, to nagranie monitoringu z pewnego nocnego włamania do magazynu z chemikaliami, którego – w poprzednim sezonie „Breaking Bad” – dokonali dwaj wyjątkowo nieporadni złodzieje. Zwłaszcza jeden z nich wydaje się Hankowi dziwnie znajomy.
Gdyby agent Schrader wiedział, czym mąż siostry jego żony zajmuje się w czasie wolnym… Każdy ma swoje sekrety i każda z postaci tego dramatu skrywa swoje tajemnice głęboko, do czasu. Żona Hanka, Marie (Betsy Brandt, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”) jest z kolei kleptomanką. Na tym tle między nią a Skyler wyrósł już mur milczenia, który przerwie dopiero kolejne dramatyczne wydarzenie w rodzinie – tajemnicze zniknięcie Waltera. Przy tej okazji pojawi się jeszcze jeden problem, który wprawi ciężarną Skyler w przygnębienie. To podejrzenie, że zaginiony mąż ma… romans. Co zrobi kochająca żona, gdy odkryje o jedno kłamstwo męża za dużo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *