PREMIERA! „CSI: Kryminalne zagadki Miami” 9. sezon od 17 czerwca w Telewizji POLSAT!

PREMIERA: 17.06.2012; godz.20.00
EMISJA: niedziela. godz. 20.00

Początek premierowego, 9. sezonu i… szok. W ataku psychopaty ginie ktoś z drużyny CSI Miami. Wstrząsające i niewyobrażalne, ale pozostali bohaterowie tego popularnego serialu muszą działać jeszcze szybciej niż zazwyczaj, by zapobiec eskalacji zagrożenia. A będzie jeszcze bardziej dramatycznie i dynamicznie w kolejnych odcinkach najnowszej serii „CSI: Kryminalnych zagadek Miami”, bo śledczy ruszą w pościg za grupą kryminalistów, którzy zbiegli z więzienia federalnego.


Fala przemocy rozlewa się po całej południowej Florydzie i Horatio Caine (David Caruso) traci cierpliwość do notorycznych przestępców. Czy główny bohater tego serialu przekroczy granicę prawa? Jego współpracownicy z równie silną determinacją szukają prawdy i żądają sprawiedliwości w imieniu ofiar!

Akcja tego sezonu „CSI: Miami” rozpoczyna się dosłownie kilka sekund po tym, co wydarzyło się w finale poprzedniego, 8. sezonu. Eric Delko (Adam Rodriguez) wrócił do laboratorium kryminalistycznego i zastał koszmarny widok. Także Calleigh Duquesne (Emily Procter) nie daje oznak życia. Ich szef, porucznik Horatio Caine (David Caruso) znajduje się poza miejscem ataku, ale odkrywa, że stało się coś złego. Życie wszystkich śledczych jest zagrożone i niestety na ratunek dla jednego z nich będzie za późno… Zawsze kompetentny, przystojny i czarujący śledczy – Jesse Cardoza(Eddie Cibrian) nie żyje. Odpowiedzialny za ten zamach, szaleniec już został aresztowany, mimo to może dojść do jeszcze większej tragedii. Zginie wielu niewinnych ludzi, jeśli oni nie pośpieszą się z rozwiązaniem pierwszej zagadki z najnowszej, 9 serii.

Pomimo straty drużyna CSI Miami musi działać dalej i będziemy świadkami jeszcze wielu spektakularnych akcji. Brawurowe pościgi ulicami miasta to „ulubione” zajęcie Ryana Wolfe’a(Jonathan Togo). W przeciwieństwie do niego Natalia Boa Vista (Eva La Rue) woli analizować DNA w zaciszu laboratorium, mimo to w tym sezonie „CSI: Miami” to ona najbardziej zaryzykuje… W terenie niezmiennie wsparciem dla porucznika Caine’a jest jego wieloletni partner – detektyw Frank Tripp (Rex Linn), który staje się coraz bardziej małomówny i… skuteczny w działaniu. Natomiast śledczy Walter Simmons (Omar Miller), chociaż najmłodszy w zespole, to nie raz zaskoczy przyjaciół swoją sumiennością i dociekliwością. Podobnie skrupulatny do bólu jest lekarz sądowy – dr Tom Loman (Christian Clemenson). Horatio Caine i jego współpracownicy wspólnie analizują dowody. Podążają tropem tych śladów i odkrywają prawdę, wskazują winnych i żądają sprawiedliwości w imieniu ofiar. I oni nigdy nie rezygnują.

To już 9. sezon „CSI: Miami”, a mimo to każda historia opowiedziana w tym serialu jest inna, niepodobna do poprzednich. Przed nami nowe, niepowtarzalne, różnorodne zagadki kryminalne. Wyjątkowo interesująco zapowiada się dochodzenie, którego kulisy poznamy w 200. odcinku! Zwłaszcza sprawca tego przestępstwa nie powinien liczyć na wyrozumiałość porucznika Caine’a. Podobnie fatalny błąd popełnia porywacz, który lekceważy świadka, bo to… niewidomy chłopak. A jak groźna jest bezsenność w tym mieście przekona się bohater następnej opowieści, gdy odkryje, że to, co uznał za koszmarny sen, gdy wreszcie zdołał zasnąć, zdarzyło się na jawie. Czy jednak na pewno to on zabił? Prawdziwe, ale też zagadkowe jest zabójstwo gwiazdki programu typu reality show. A dlaczego zginął przystojny kurier, który nie tylko dostarczał przesyłki pocztowe, ale zaspokajał także erotyczne potrzeby swoich klientek? Kolejne morderstwo z premedytacją czy nieszczęśliwy zbieg okoliczności? Dochodzenie w toku. Wydaje się, że śledczych z biura CSI Miami nic już nie zaskoczy i nic też nie zdoła powstrzymać. Nie poddają się nawet, gdy z powodu awarii miejskiego hydrantu… bezcenne dowody rzeczowe spływają do oceanu.

Horatio i jego drużyna nigdy nie dają za wygraną. A gdy bezpośrednio grozi im poważne niebezpieczeństwo, nie poddają się bez walki. Prawdziwym wyzwaniem dla drużyny CSI Miami staje się poszukiwanie kilku więźniów o wyjątkowo obszernych kartotekach, którzy zbiegli z federalnego zakładu karnego o zaostrzonym rygorze – będziemy świadkami pościgu na nimi w kolejnych odcinkach, przez całą najnowszą serię tego serialu. Jak ci recydywiści zdołali wydostać się poza więzienne mury i gdzie ukryli się? Co planują? Szczególnie groźny jest boss organizacji przestępczej Mala Noche, który zabił żonę porucznika Caine’a, a zarazem siostrę Erica (w finale 4. serii tego serialu). Dla nich obu schwytanie go to sprawa… osobista. Ale muszą złapać również pozostałych zbiegów, a każdy z nich to odrębna historia kryminalna. Jeden z uciekinierów jest tak zdesperowany, że porywa Natalię, by… dowiodła jego niewinności. Najbardziej jednak wstrząsająca okaże się finałowa rozgrywka, bo ostatni ze zbiegłych kryminalistów to nie tylko geniusz zbrodni, ale przede wszystkim mistrz manipulacji.

Nowy sezon to tradycyjnie też nowe gwiazdy, które gościnnie pojawią się w „CSI: Miami” i których jeszcze nie widzieliśmy w tym serialu, ale pamiętamy z innych głośnych, nierzadko kultowych produkcji telewizyjnych: James Frain („Tudorowie”), Peta Wilson („Nikita”), Erika Eleniak („Słoneczny patrol”), Christopher Titus („Tytus”) oraz Natasha Henstridge („Gatunek”). Jak poradzą sobie w starciu z Davidem Caruso i jego „ekipą”?

Rozmach inscenizacyjny rodem z kina akcji to już znak firmowy tej wyjątkowej produkcji telewizyjnej. Zapewne to zasługa jednego z twórców „CSI: Kryminalne zagadki Miami” – Jerry’ego Bruckheimera, hollywoodzkiego producenta filmowego i telewizyjnego, który wprowadził na ekrany całego świata wiele przebojów („Pearl Harbour”, „Helikopter w ogniu”, „Armageddon” czy „Bad Boys II” i m.in. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”). Od premiery (w 2002 roku) ta wyjątkowa produkcja należy do 10 najpopularniejszych amerykańskich seriali. „CSI: Kryminalne zagadki Miami” powstały jako kontynuacja „Kryminalnych zagadek Las Vegas” i wraz z „CSI: Kryminalnymi zagadkami Nowego Jorku” prezentowane są obecnie niemal na całym świecie. „CSI: Miami” zdobyły amerykańską Nagrodę Publiczności (People’s Choice Awards) w kategorii: Najbardziej ulubiony dramat telewizyjny i dwukrotnie zostały nagrodzone Emmy.

Premiera pierwszego odcinka serialu 9. sezonu „CSI: Miami” 17 czerwca na antenie Telewizji POLSAT.

Jedna odpowiedź do “PREMIERA! „CSI: Kryminalne zagadki Miami” 9. sezon od 17 czerwca w Telewizji POLSAT!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *