PREMIERA! „Impas” od 19 maja w Telewizji POLSAT!

Nie ma takiej sytuacji kryzysowej, której oni nie zdołaliby doprowadzić do pozytywnego rozwiązania. Może z wyjątkiem kryzysu we własnym związku? Matt (Ron Livingston) i jego partnerka, Emily (Rosemarie DeWitt) są najwyższej klasy negocjatorami w FBI i działają zawsze w parze. Są wzywani do akcji, podczas których od ich talentu negocjacyjnego zależy los wielu ludzi. Ale czy bohaterowie tego serialu wykażą równie dużo determinacji, by ocalić swój romans, w którym zapanował impas? Zarówno w życiu, jak i w miłości wszystko podlega negocjacjom… Serial „Impas” był nominowany do nagrody Emmy 2007.

Agent specjalny FBI, Matt Flannery (w tej roli: Ron Livingston – znany z seriali: „Kompania braci” i „Seks w wielkim mieście” oraz filmów: „Adaptacja”, „Czarna książeczka”) i agent specjalny FBI, Emily Lehman (Rosemarie DeWitt, „Mad Men”) na czele drużyny podobnych sobie profesjonalistów śpieszą na ratunek osobom, które zostały zakładnikami – niewinnym ofiarom szczególnie niebezpiecznych przestępców. Są odpowiednio wyszkoleni i przygotowani psychicznie, by rozmawiać z ludźmi naprawdę zdesperowanymi.

Ale to zawsze jest trudne i niesie ze sobą ogromne ryzyko, bo ich przeciwnikami są różnego rodzaju zamachowcy: ekstremiści religijni i inni terroryści, niedoszli samobójcy, których do tak drastycznego kroku popchnęły rodzinne nieporozumienia lub prześladowanie w pracy, czy też kryminaliści, którzy fatalnym zbiegiem okoliczności wzięli zakładników, albo z premedytacją zaplanowali porwanie dla okupu. Zadania negocjatorów bywają różne, ich pracy zawsze jednak towarzyszy stres i ogromna odpowiedzialność za życie innych ludzi.
W tak dramatycznych okolicznościach – w scenie otwierającej ten serial – wychodzi na jaw również ich sekret. Emily i Matt mają romans, co ich pozycję zawodową bardzo komplikuje. W ich profesji intymne kontakty między agentami to wykroczenie, bo przeszkadza w trzeźwym osądzie sytuacji kryzysowej. Ich szefowa, Cheryl Carrera (Gina Torres – „Anioł Ciemności”, „24 godziny”) oczekuje, że oni zakończą swój związek, zanim ona pożegna się z nimi, chociaż w terenie wydają się niezastąpieni. Ale czy Matt i Emily potrafią zerwać ze sobą, pomimo iż nie traktowali wcześniej swoich spotkań zbyt poważnie? Każdego dnia walczą o życie innych – także wyjątkowo zdemoralizowanych przestępców. Czy uratują własne szczęście?

W tym serialu często bywa bardzo dramatycznie i jego bohaterowie sami też nierzadko narażają się, gdy tego wymaga od nich kolejne wyzwanie. Oboje są odważni, ale bez zbytniej brawury. Na służbie Matt i Emily doskonale uzupełniają się i dzięki ich współpracy… nie musi dojść do ostateczności – zbrojnej interwencji oddziału SWAP, którego dowódca Frank Rogers (Michael Cudlitz) dosłownie marzy o wydaniu rozkazu do ataku. A w tak znerwicowanym mieście, jak Los Angeles nie można narzekać na nudę. Czy Emily i Matt znajdą przysłowiową chwilę czasu, by… przynajmniej porozmawiać o tym, co ich łączy – prywatnie? Czy wśród tylu emocjonujących wydarzeń zdołają umówić się na randkę?

Serial „Impas” (tytuł oryginalny: „Standoff”) otrzymał nominację do nagrody Emmy 2007 w kategorii: Najlepsza czołówka. Jego pomysłodawcą i producentem był Craig Silverstein, który ma już na swoim koncie przebojowe „Kości”, wydaje się więc specjalistą od mocnego kina akcji w połączeniu z ciekawie opowiedzianymi relacjami między kobietą a mężczyzną. Ponadto zrealizował: „The Invisible Man”, „The Dead Zone”, „The Inside”, „Drive” i „K-Ville”. Przy tej produkcji serialowej wspierali go: Tim Story („Fantastyczna czwórka”, „Barbershop”) i Glen Mazzara („The Shield – świat glin”).

fot.Polsat S.A.

2 odpowiedzi do “PREMIERA! „Impas” od 19 maja w Telewizji POLSAT!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *