PREMIERA! „John Doe” od 2 lipca w Telewizji POLSAT!

Kim jest John Doe? Uciekinierem ze szpitala psychiatrycznego? Obcym czy jasnowidzem? A może raczej agentem rządowym, pozbawionym pamięci w wyniku eksperymentu? W roli tytułowej: Dominic Purcell (przed sukcesem serialu „Skazany na śmierć”).
Pewne jest też, że ten tajemniczy mężczyzna jest geniuszem – wie dosłownie wszystko o świecie.

Potrafi mnożyć w pamięci skomplikowane liczby, swobodnie porozumiewa się w dowolnym języku i zna odpowiedź na każde pytanie. Ale poza tym najważniejszym dla niego. John Doe nie wie, kim jest. Jasnowidzem, wariatem czy kosmitą? Rozpoczyna swoistą podróż, by odkryć swoją tożsamość. A jednocześnie pomaga policji w Seattle rozwiązywać „nieprawdopodobne” zagadki kryminalne.

John Doe (w którego postać wciela się Dominic Purcell, czyli Lincoln Burrows ze „Skazanego na śmierć”) – w scenie otwierającej serial – budzi się nagi w dzikim lesie na bezludnej wyspie. Wpada do oceanu i unosi się na wodzie, skąd wyławiają go rybacy z przepływającego w pobliżu, rybackiego kutra. Nieznajomy nie pamięta, skąd pochodzi, ani też nie wie, dokąd zmierzał, więc zostaje uznany za rozbitka z jachtu, który zatonął u wybrzeży Seattle. Szybko dociera do tego miasta, gdzie jeszcze bardziej zadziwia każdego, kogo spotyka na swojej drodze. Wie wszystko – bezbłędnie zgaduje i podaje właściwe odpowiedzi na najbardziej nawet wyszukane pytania. Ilu ludzi liczyła populacja Peru w 1853 roku? Ile niebieskich samochodów jeździ obecnie w stanie Waszyngton? Czy można przewidzieć, który konkretnie koń wygra na torze wyścigowym? I które inwestycje giełdowe przyniosą największy zysk w ciągu najbliższego kwadransa?

John Doe, dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, pierwotnym instynktom i wiedzy praktycznej, przydatnej w naszej cywilizacji, wygrywa fortunę na wyścigach, a potem z powodzeniem inwestuje na giełdzie i tak zdobywa środki, by móc bez przeszkód zacząć swoją misję. Rozpoczyna „nowe” życie w Seattle jako… muzyk jazzowy. Przede wszystkim jednak zamierza kontynuować swoje niekończące się poszukiwania, by odkryć, kim jest i skąd pochodzi. Jest przystojny i posiada przy tym niezaprzeczalny urok osobisty, co zjednuje mu sympatię innych ludzi, chociaż on woli zachowywać dystans – jest typem samotnika. W jego prywatnym śledztwie w charakterze asystentki wspiera go Karen Kowalski (grana przez Sprague Grayden – jej bohaterka następnie w „Prison Break” z narażeniem życia będzie walczyła o ocalenie… Dominica Purcella). John i Karen zaczynają swoją współpracę od poszukiwania zaginionej dziewczynki, bo on z niewiadomych powodów przypuszcza, że to dziecko ma związek z jego poprzednim życiem i stanowi klucz do odkrycia prawdy o jego tożsamości. Do małego kręgu jego przyjaciół dołącza również Digger (William Forsythe – aktor specjalizujący się w rolach „czarnych charakterów”; „Dick Tracy”, „Nietykalni”). Ten właściciel baru w Seattle staje się powiernikiem głównego bohatera.

John Doe postrzega otoczenie wyłącznie w czarno-białych barwach. Gdy więc nagle pojawiają się kolory, to dla niego sygnał, że powinien koniecznie zainteresować się tą sprawą. Policja początkowo traktuje go nieufnie, ale jego wskazówki okazują się bezcenne i zaskakująco trafne w przypadkach, gdy wydaje się, że nie ma już nadziei. Z czasem Doe zaprzyjaźnia się z miejscową policją – wykorzystuje swój nadzwyczajny dar, by pomagać stróżom prawa w śledztwach, które dotyczą zbrodni niewytłumaczalnych, mrocznych, szokujących. Im bardziej zagmatwana sytuacja, tym prostsze okazuje się jej wyjaśnienie. Nadzwyczajne talenty śledcze Johna zauważa detektyw Frank Hayes (John Marshall Jones) – połączył ich przypadek porwanego dziecka i policjant ma świadomość, że dochodzenie mogło się skończyć tragicznie, gdyby nie ten wścibski osobnik, który niespodziewanie zaoferowal swoją pomoc. Szefowa Hayes’a, porucznik Jamie Avery (Jayne Brook, znana z seriali: „Szpital Dobrej Nadziei”, „Orły z Bostonu”) jest innego zdania. Ta kobieta nie spocznie, dopóki nie odkryje prawdy o dziwnym nieznajomym.

John Doe – w USA to nazwisko określa mężczyznę o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości, martwego lub zaginionego. Personaliów bohatera serialu pod tym samym tytułem być może nigdy nie uda się ustalić. Ten człowiek zna odpowiedzi na wszystkie pytania – z wyjątkiem tego, które dotyczy go osobiście. Posiada rodzinę, jest żonaty czy samotny? Niepokoi go, co naprawdę kryje się w jego duszy. Bohater czy nikczemnik? Nie wie, co lubi? I co potrafi? Skąd się wziął? Nie zanotowano żadnych anomalii pogodowych, UFO, SOS, ani też nikt nie zgłosił jego zaginięcia… Czy jest psychicznie chory? A może to zbieg, ofiara eksperymentów wojskowych lub Obcy, który przybrał postać mieszkańca Ziemi?

Tytułowy bohater tego serialu uparcie szuka wskazówki. Różne tropy podsuwają odmienne sposoby rozszyfrowania jego tajemnicy. Co okaże się prawdziwym kluczem do rozwiązania jego osobistej zagadki? John Doe może być agentem rządowym, albo przybyszem z obcej galaktyki lub tylko zwyczajnym NN, który cierpi na amnezję. Jakiekolwiek sekrety kryje jego przeszłość, teraz jest człowiekiem, który wie wszystko i posiada talent, który na zawsze odmieni jego przeznaczenie.

Historię tajemniczego mężczyzny, Johna Doe wymyślili wspólnie Brandon Camp i Mike Thompson, którzy wcześniej napisali scenariusz do przeboju kinowego – „Znamię” (2002), i reżyserka filmowa Mimi Leder („The Peacemaker”, „Dzień zagłady”). Serial „John Doe” został wyprodukowany przez Regency Television, Fox Television Studios i New Regency Enterprises Company – studia telewizyjne, które współpracowały przy produkcji takich telewizyjnych hitów, jak: „Roswell” czy „Zwariowany świat Malcolma” – prezentowanych z powodzeniem na antenie Telewizji POLSAT.

fot.POLSAT S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *