Prokurator – Kilka słów po finale

Jeszcze nie wiadomo, czy powstanie drugi sezon – TVP2 nadal się waha (bo oglądalność rzeczywiście nie zachwycała). Ja jestem jak najbardziej na tak. Niechaj bracia Miłoszewscy zasiadają do pracy i przygotują kolejne dziesięć scenariuszy (albo nawet 15).

Umówmy się. Prokurator to nie jest dzieło wybitne (jak chociażby Pitbull), ale perypetie Procha i reszty oglądało się całkiem przyjemnie.

Wyczekałam do czwartku. I poważnie się wkurzyłam, bo TVP2 kilka godzin przed finałem wypuściła zwiastun, w którym Kazimierz daje w pysk swojemu „synkowi”. No bez przesady… Przecież to był najbardziej wyczekiwany moment!
(Zapowiedzi też trzeba umieć montować!)

Okazało się, że Antek to wynajęty przez organizację aktorzyna. Nie dziwię się, że Kazik nie wytrzymał napięcia.

O co chodziło tajemniczej kobiecie? Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie – że jak nie wiesz o co chodzi to odpowiedzią są pieniądze 😉
Spora sumka w Euro miała być przechwycona w bardzo wirtualny sposób.
Dzięki uporowi Kazia Pani z banku nie straci pracy, a Polska szacunku w UE 😉

W ostatnich sekundach odnaleziono ciężarówkę naszprycowaną elektroniką… W zasadzie nie spodziewałam się czegoś innego 😉
Ogólnie byłam pod wrażeniem przemyślanego ataku: wybuch z krwią, laparoskop, kurier rowerowy, ciężarówka z informatykiem.

Finał był dobrze rozpisany. Nie było możliwości wyjść do WC, albo zrobić sobie herbaty – a to uważam za ogromną zaletę 🙂

Poznaliśmy szantażystkę… Zastanawiam się w jaki sposób kobieta mogłaby znaleźć się w drugim sezonie? Porwie córkę Procha?
Jakim cudem ich losy miałyby się znowu spleść? No cóż… Czekam na pomysłowość scenarzystów.

Zabrakło mi odrobinę pani Cieleckiej.
Natomiast pochwalę sceny w barze. Hipsterskie drwale i koktajl z jarmużu i brukwi – hehehe 😀 Cudeńko.

Kielak wspierał żonę i mam wrażenie, że po wypadku synka rodzina zbliży się do siebie. Kazimierz zrozumiał, że nie ma co gonić za złudzeniami o zaginionym Antku i w końcu po wielu latach postanowił spotkać się z córką.

Finał oceniam na 3,99 bobra.
W Polsce brakuje seriali kryminalnych, więc droga TVP2 nie ma się co zastanawiać  😉

4 odpowiedzi do “Prokurator – Kilka słów po finale”

  1. Mnie ten serial ani ziębi ani grzeje.Ogladnelam do konca bo bylam ciekawa czy to naprawde jest syn. Duze rozczarowanie.

  2. Mi serial bardzo się podobał i liczę na kontynuację, chociaż zastanawiam się tak jak Ty adminko jak mogliby wpleść tą kobietę do kolejnej serii. Chyba że wymyśla coś innego 🙂

  3. Na początku byłam przekonana, że to serial 1 sezonowy, gdzie wszystkie wątki wyjaśnią się w finale. Jednak po emisji ostatniego odcinka mam nadzieję, że jednak będzie kontynuacja, bo wiele spraw ma swój dalszy potencjał. Śmiało można nakręcić 2 serię pod warunkiem, że zrobią to w przemyślany i logiczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *