Prokurator – streszczenia ostatnich odcinków

Jak wiecie Prokurator zakończy się na dziesiątym odcinku.

Premiera 29 października i 5 listopada 2015.

9
Wyjątkowo upalny dzień na warszawskim osiedlu zwanym Pekinem. Wśród otwartych okien uwagę zwraca jedno z mieszkań. Tu okna są szczelnie zamknięte. Po szybie chodzi wielki, egzotyczny pająk. Dwóch policjantów spisuje doniesienia przerażonego sąsiada. W mieszkaniu panuje nieopisany fetor. Ekipa Procha potwierdza zeznania sąsiada i policjantów. Na fotelu znajdują zwłoki w rozkładzie, po mieszkaniu rozpełzły się pająki, które hodował właściciel. Denat, Tadeusz Dregan, ma na sobie drogi garnitur i wartego fortunę Rolexa. To prezes bogatej firmy produkującej meble. Właściciel mieszkania, mężczyzna ze zdjęcia na stoliku, przepadł bez śladu. Ekipa Procha musi zbadać, z jakiego powodu milioner był w tym mieszkaniu i co się stało z hodowcą pająków. Przybyła na oględziny żona prezesa, stwierdza, że to najprawdopodobniej jej mąż. Nie zna mężczyzny ze zdjęcia. Proch przesłuchuje syna Tadeusza Dregana, Staśka, postanawia pobrać od niego próbkę do badań DNA. Wyniki są zaskakujące. Przyciśnięta do muru żona nagle zmieniła poprzednie zeznania.

10 – Ostatni
Pustym korytarzem w jednym z warszawskich banków podąża elegancko ubrana urzędniczka wyższego szczebla. Zmierza w kierunku pancernego sejfu. Kiedy spełnieniu wszystkich ochronnych procedur, otwiera ciężkie drzwi, jej oczom ukazuje się potworny widok. Na ścianach i podłodze chronionego pomieszczenia jest pełno krwi. Przybyła na miejsce ekipa Procha próbuje ustalić kto mógł dostać się do dobrze strzeżonego sejfu w banku powiązanym z funduszami europejskimi. Sprawa jest niezwykle tajemnicza, tym bardziej że detektywi nie stwierdzają żadnych śladów włamania. Policjanci przeszukują mieszkania pracowników. Kiedy jadą do domu jednej z trzech sejfiarek z banku, z którą nie sposób skontaktować się telefonicznie, jej mąż informuje ekipę, że właśnie miał zgłosić zaginięcie żony.. Proch intuicyjnie wyczuwa, że jest to grubsza sprawa, która może być związana z jego tajemniczymi szantażystami.. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

6 odpowiedzi do “Prokurator – streszczenia ostatnich odcinków”

  1. Kasia i wszyscy, którzy wspominali wcześniej – macie rację. Jutro będzie kilka słów po odcinku. Aż wstyd, że tak to odpuściłam. Aczkolwiek po szóstym epizodzie zaczęłam pisać i skreślać. Skończyło się na sześciu akapitach chociaż odcinek nie był zły. Teraz żałuję. Jutro oglądam i opisuję.

  2. Cieszę się bardzo bo uwielbiam Twoje recenzje.
    Ja się zastanawiam co tvp da za Prokuratora bo przecież za tydzień już ostatni odcinek

  3. Kasia jaka ty miła jesteś 🙂 Już ci odpowiadam – zamiast Prokuratora w TVP2 w czwartki będą emitowane filmy 12.11 – Blue Jasmine 🙂

    bggh wszystko zależy od decyzji władz TVP2. Oglądalność marniutka, więc może skończyć się na jednym…

  4. „Decyzja o kontynuacji zostanie podjęta po zakończeniu emisji tego sezonu. Trzymajcie kciuki! ” – cytat z głównego fanpage serialu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *