Prosto w serce – brak przedpremier

Wczoraj na oficjalnej stronie VOD pojawił się komunikat, w którym możemy przeczytać, że do 26 kwietnia 2011 nie będziemy mogli zobaczyć przedpremierowych epizodów serialu Prosto w serce.
Zmiana technologiczna brzmi trochę tajemniczo, podejrzewam, że zmuszenie widzów do oglądania odcinków w telewizji zdecydowanie zmieni „słupki oglądalności”.

Czy to dobry ruch ze strony stacji? Uważam, że tak. Darmowe premiery w VOD rozleniwiły fanów, którzy mogli włączyć odcinek o dowolnej porze. Podejrzewam, że mało kto oglądał PWS w TV o 17:55, a oglądalność spada…

Czy to dobry ruch dla fanów produkcji – raczej nie. Ostatnie odcinki wieją nudą i gdyby nie darmowa przedpremiera na VOD odpuściłabym sobie śledzenie kolejnych epizodów.

4 odpowiedzi do “Prosto w serce – brak przedpremier”

 1. Czy wzrosnie oglądalność? Raczej nie za bardzo.

  Mniej więcej 3 tygodnie temu tvn podał, że miesięcznie PwS notuje 4-6 milionów odtworzeń (wszystkich odcinków razem). Czyli, wychodzi mniej więcej 250 tysięcy odtworzeń na dzień (tygodnia), lub niecałe 200 tysięcy dziennie, jeśli weźmiemy pod uwagę soboty i niedziele.

  Trzeba jeszcze pamiętać, że wiele osób ogląda ten sam odcinek kilka razy (najczęściej wybrane sceny). Każde takie ponowne włączenie odcinka liczy się jako odtworzenie. Naprawdę więc liczba osób oglądających na VOD pojedyńczy odcinek wynosi pewnie około 100 tysięcy.

  I trzeba jeszcze pamiętać, że wiele z tych osób ogląda i tak odcinek w TV.

  A osoby, które oglądają na VOD, bo nie mogą oglądać odcinka o tej porze, w jakiej jest nadawany w tv, zapewne będą oglądały dalej na VOD, tylko, że w tym samym dniu, co odcinek puszczany w tv, a nie dzień wcześniej.

 2. Ale to podejrzane, ze tylko PwS. Zwłaszcza, że zwiastuny nowych odcinków się pojawiają.
  Na pewno jakieś pomiary będą robić, aby się zorientować przynajmniej w przybliżeniu jaka jest oglądalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *