Prosto w serce – mniej widzów niż Majka

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl Prosto w serce ma średnią widownię na poziomie 2,6 mln telewidzów, kiedy pierwsze odcinki Majki śledziło 2,76mln.
Nie oznacza to jednak, że Prosto w serce jest słabsze od Majki. Na oglądalność losów przypadkowo zapłodnionej panny Olkowicz z pewnością wpływ miała BrzydUla i rozkręcenie nowego pasma 17:55, oraz brak darmowych odcinków na VOD.

Jak wiadomo tradycyjnie TVN puszcza przedpremierowe odcinki na VOD. Podobnie było z serialem Usta usta. Z tym jednak, że w tamtym przypadku pozwolono widowni oglądnąć tylko kilka. Fani musieli czekać na emisję w sobotę lub wykupić nowy epizod za duże pieniądze.

Tym razem tydzień po tygodniu, w tych samych godzinach pojawia się przedpremierowy odcinek zupełnie za darmo, w bardzo dobrej jakości na stronie. (Myślę, że do „oglądalności” w TV warto doliczyć też ilość wyświetleń).

Dodatkowo pierwsze odcinki Majki puszczono zaraz po hicie stacji BrzydUli, w ostatnim odcinku Joanna Osyda pojawiła się na pokazie kolekcji i fani rozpuścili plotkę jakoby w ramach „przyjaźni” Majki i Uli Cieplak Julia Kamińska miała pojawić się gościnnie w nowym serialu.

Po pierwszych odcinkach wiemy też, że Prosto w serce nie będzie serialem komediowym – jak to było w BrzydUli. Jednak nadal uważam, że nowa propozycja TVNu jest zdecydowanie lepsza niż „Majka”.

Zobaczymy czy wyniki oglądalności poprawią się, kiedy serial zniknie z darmowego VOD.

fot.http://pws.plejada.pl/

5 odpowiedzi do “Prosto w serce – mniej widzów niż Majka”

 1. Mnie wcale nie dziwi słabszy wynik… Tak jak już zostało wspomniane wszystko to za sprawą darmowych odcinków. Mnie samej lepiej i wygodniej jest obejrzeć odcinek poprzez VOD. Co nie oznacza, że serial jest słabszy niż Majka, bo to nieprawda. „Prosto w serce” to niezły projekt.
  Jednak ma też jeden minus. Jak do tej pory wszystkie sceny są kropka w kropkę identyczne jak w oryginale. Więc dla widzów, którzy śledzili losy Monity i Martina czy też Valentiny i Mauricia (wersja meksykańska) polska wersja historii jest zbyt przewidywalna a co za tym idzie i nudna.
  Nie ukrywam, że ja serial ten oglądam wyłącznie ze względu na aktorów.
  Tyle ode mnie. Dziękuję.

 2. Ja nie oglądalam oryginału 🙂 Majka zmęczyła mnie po kilkudziesięciu pierwszych odcinkach ale fakt, też czekałam na pojawienie się Ulki w nowym serialu Naiwności 😛 Też oglądam na VOD. Więc w trakcie emisji w tvn ja jestem na stronie 🙂 i admin i bea1809 racja. Zdecydowanie lepszy projekt niż Majka.

 3. „Zobaczymy czy wyniki oglądalności poprawią się, kiedy serial zniknie z darmowego VOD”.
  -zgadzam się z tym 🙂

  bo dla mnie „PwS” zdecydowanie lepszy jest od „Majki”.

 4. Prtosto w serce zdecydowanie lepsze !!!!!
  a to ze jest niska oglądalnosc to fakt ale to na pewno przez te darmowe odcinki na VOD ponieważ sama tam oglądam a nie w tv.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *