Opierając się na oglądalności ( i informacjach, które się pojawiają) postanowiłam sporządzić swoją subiektywną listę seriali, które zobaczymy jesienią 2014.
Ojciec Mateusz, Komisarz Alex i Lekarze mają już “zaklepane” miejsca, a stacje oficjalnie poinformowały o rozpoczęciu zdjęć i kontynuacji.
Powraca Czas Honoru, z którym wrócimy do wydarzeń z Powstania Warszawskiego.

Również niedoceniania przeze mnie Blondynka doczekała się trzeciego sezonu - jak na razie wiemy tylko, że produkcja szuka zastępstwa dla Julii Pietruchy.
Nie wiem kiedy TVP1 chce wyemitować nakręcony wcześniej sezon “Rozlewiska”. Być może, kiedy zdjęcia do Blondynki zostaną wstrzymane (ostatnia przerwa trwała kilka lat) w tzw.”międzyczasie”

Jestem pewna, że Prawo Agaty powróci jesienią. Na 100% i tak samo jestem pewna, że pożegnamy Samą Słodycz (chociaż w tym przypadku moja pewność to 50%). Aczkolwiek obserwując wyniki oglądalności i brak fanów na Facebooku (brak komentarzy po odcinku itp.) kasacja jest bardzo prawdopodobna.

Mam problem z serialami Polsatu.
Czuję, że Przyjaciółki wrócą.
Wiemy też od jakiegoś czasu, że stacja pracuje nad “Powiedz Tak” - nowym serialem o życiu organizatorki wesel, który zobaczymy jesienią.
To nie koniec świata
ma mnóstwo fanów, świetną obsadę i powinniśmy być spokojni.
W jesiennej ramówce pojawi się również Na krawędzi. Szkoda, jednak, że Polsat postanowił wyemitować na ipla.pl wszystkie odcinki już w lipcu. Jestem fanką tej produkcji i jeśli nadarzy się okazja to zobaczę serial sporo wcześniej i we wrześniu skupię się nad innymi propozycjami - wszak będę znała już wydarzenia z finału.

We wrześniu powraca Rodzinka.pl. Baron24 z pewnością zostanie skasowany. Nie wróżę również przedłużenia dla “Słodkiego życia” TVP1.

Za rok po raz kolejny wraca Ranczo - ale po raz kolejny powtarzam, że nie zabija się kury, która znosi złote jajka i  szybuje w wynikach oglądalności. To był pewne. Podobnie jak zamówienia dla Na dobre i na złe, M jak miłość, Barw szczęścia, Na Wspólnej, Pierwszej miłości i Klanu.

Szkoda, że te kilka nowości, które zamówiły polskie telewizje były/są takie słabe i nie wróżę im przyszłości.
Trzymam jednak rękę na pulsie i na bieżąco będę Was powiadamiać o zmianach :)