Przepis na życie 3×13 – streszczenie odcinka

Kim jest tajemniczy adorator Grubej?
Co wydarzy się w ostatnim odcinku 3 sezonu. Poniżej streszczenie.

Jerzy kłóci się z Anką o Duchampa. Ostrzega, że rywal wykorzystuje ją, by się na nim zemścić. Mateo jest zauroczony Elką. Próbuje zwrócić na siebie jej uwagę. Udaje się do siłowni, do której ona uczęszcza. Beata żąda, by Andrzej zajął się sprawą uzgodnienia w urzędzie stanu cywilnego łączonego ślubu – ich oraz Poli i Tadeusza. W liceum Mani i Grubej zorganizowano lekcję prezentującą maturzystom kierunki studiów. Specjalnym gościem jest student fizyki kwantowej Jacek Kapota. Gruba rozpoznaje w nim swojego adoratora. Andrzej i Anka przychodzą do kawiarni na umówione spotkanie z Manią z okazji jej osiemnastych urodzin. Przynoszą jej zakupiony wspólnie prezent.

6 odpowiedzi do “Przepis na życie 3×13 – streszczenie odcinka”

  1. ani slowa o wypadku? czyli w ostatniej sekundzie sezonu cos potraci jerzego?. wkurze sie jesli tak bedzie.

  2. zołza : nie COŚ potrąci Jerzego tylko SAMOCHÓD 😀

    Poza tym streszczenie na razie mizerne i trzeba poczekać na film polski, tam więcej szczegółów będzie.
    Jednej rzeczy i tak nie mogę zrozumieć. Jak w ogóle ktokolwiek może być zauroczony Elką? Zauroczony ?????? Matko kochana toż to jakaś perwersja i to na dodatek dwóch na raz. Do dzisiaj dziwię się Jerzemu ,że dał się jej omotać. No chyba, że ma baba INNE zalety bleee 😉

  3. z telemagazynu „Mateo jest zauroczony Elką. Tadeusz oświadcza się Poli. Beata żąda od Andrzeja załatwienia terminu ślubu łączonego. Anka w obecności przyjaciół odbiera klucze do własnej restauracji. Andrzej i Anka przychodzą do kawiarni na umówione spotkanie z Manią z okazji jej 18-tych urodzin. Anka odbiera dyplom ukończenia kursu. Podczas pożegnania Antoine niespodziewanie całuje ją. Jerzy jest świadkiem tego incydentu. Wymierza Duchampowi kilka mocnych ciosów i wychodzi z Imbiru. Anka wybiega za nim. ”
    No i pewnie Jerzy wybiegnie, potrąci go samochód i koniec tej serii. I o ile może samo zakończenie dramatyczne może być tak to „Anka odbiera dyplom ukończenia kursu. Podczas pożegnania Antoine niespodziewanie całuje ją. Jerzy jest świadkiem tego incydentu. Wymierza Duchampowi kilka mocnych ciosów i wychodzi z Imbiru” jest beznadziejne, powtarzam się ale to już wszystko było z Jadem, bez sensu jedno i to samo wałkować co serię. Zawiodłam sie trochę. Mozna było coś innego wymyslić przecież.

  4. Jerzy kłóci się z Anką o Duchampa. Ostrzega ją, że Antoine chce się na nim zemścić, a Anka daje mu ku temu okazję. Mateo jest zauroczony Elką. Próbuje zwrócić na siebie jej uwagę. Do Anki dzwoni przeszczęśliwa Pola i ogłasza, że Tadeusz wreszcie wydusił z siebie oświadczyny. Beata dowiaduje się o zaręczynach Poli. To ponownie skłania ją do zawalczenia o łączony ślub. Żąda od Andrzeja załatwienia tej sprawy, a Polę informuje, że ich ślub odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Mają zatem mało czasu na zakup sukienek. Jerzy przychodzi na nagranie zdjęć do swojego programu. Jest w kiepskiej formie po nieprzespanej nocy, co obecna na sali charakteryzatorka Sara, niezbyt grzecznie komentuje. Sara czuje się bezkarna, ponieważ jest córką Kajetana – producenta tego programu. Anka prosi mamę, żeby poinformowała wszystkich, że dziś odbierają klucze do ich lokalu. Wszyscy, którzy dorzucili się na ten cel stali się automatycznie współwłaścicielami restauracji. W liceum Mani i Grubej zorganizowano lekcję prezentującą maturzystom ciekawe kierunki studiów. Specjalnym gościem jest student fizyki kwantowej – Jacek Kapota. Gruba rozpoznaje w nim swojego adoratora. Podczas kolejnych zajęć na kursie kuchni francuskiej Duchamp bezustannie czyni aluzje do Jerzego, Anka ma dość tych osobistych wycieczek. Mateo nie może przestać myśleć o Elce. W połowie dnia opuszcza Kardamon i udaje się na siłownię, do której uczęszcza Elka. Anka w obecności przyjaciół odbiera klucze od restauracji. Właściciel lokalu nie odrywa oczu od Ireny. Andrzej i Anka przychodzą do kawiarni na umówione spotkanie z Manią z okazji jej 18-tych urodzin. Przynoszą jej zakupiony wspólnie prezent. Są zaskoczeni, gdy Mania podchodzi do nich w służbowym fartuchu. Mania przyznaje, że od zimowych ferii pracuje w weekendy. Pokazuje rodzicom swój artykuł wydrukowany w czasopiśmie „Jak”; artykuł o tym czy szczęście jest jedynym przepisem na życie. Wzruszeni rodzice ściskają Manię, do życzeń dołącza się Gruba. Beata i Pola organizują pokaz tańca na rurze, na który przychodzą wszyscy. Anka odbiera dyplom ukończenia kursu. Podczas pożegnania Duchamp bezskutecznie próbuje ją uwieść, w końcu z zaskoczenia całuje ją. Świadkiem tego jest Jerzy, który przyjechał zabrać Ankę na ślub. Jerzy wymierza Duchampowi kilka mocnych ciosów i wychodzi z Imbiru. Anka wybiega za nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *